Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Memaliaj (1134) All All 761,702,505.00 1,017 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 160,055 2021-10-12 2021-10-13 30821430012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative KONTRATE QIRAJE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 7,500 2021-10-12 2021-10-13 30721430012021 Sherbime telefonike bonus telefoni urdher nr 38 dt 18.02.2021 bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 385,076 2021-10-11 2021-10-12 30421430012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE SHTATOR NJESIA KRAHES BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 464,392 2021-10-11 2021-10-12 30221430012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE SHTATOR NJESIA F MEMALIAJ BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 373,076 2021-10-11 2021-10-12 30521430012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE SHTATOR NJESIA LUFTINJE BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 323,960 2021-10-11 2021-10-12 30321430012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE SHTATOR NJESIA QESARAT BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 232,520 2021-10-11 2021-10-12 30621430012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE SHTATOR BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 29,750 2021-10-08 2021-10-11 30021430012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PUNONJES ME KONTRATAE SHTATOR BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 15,000 2021-10-08 2021-10-11 30121430012021 Te tjera transferta tek individet SHPERBLIM LINDJE SHKRESE NR 847/4 DT 17.03.2021 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 3,298,735 2021-10-08 2021-10-11 29321430012021 Pagese paaftesie paaftesi shtator bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 105,120 2021-10-08 2021-10-11 29921430012021 Ndihme ekonomike NDIHME EKONOMIKE 6% BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,181,521 2021-10-08 2021-10-11 29421430012021 Pagese paaftesie paaftesi shtator njesia qesarat bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) KLEIDI Tepelene 477,120 2021-10-08 2021-10-11 29221430012021 Karburant dhe vaj ft nr 42/21 dt 30.04.2021 fh nr 10 dt 30.04.2021 kontrata nr 85/14 dt 08.03.2021 bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 14,629 2021-10-08 2021-10-11 29821430012021 Pagese paaftesie paaftesi shtator bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,701,108 2021-10-08 2021-10-11 29721430012021 Pagese paaftesie paaftesi shtator njesia luftinje bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 459,378 2021-10-08 2021-10-11 29621430012021 Pagese paaftesie paaftesi shtator njesia buze bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,477,630 2021-10-08 2021-10-11 29521430012021 Pagese paaftesie paaftesi shtator njesia krahes bashki memaliaj
  Bashkia Memaliaj (1134) SHOQATA "FUTBOLL KLUB MEMALIAJ" Tepelene 229,000 2021-10-06 2021-10-07 29121430012021 Te tjera transferime korrente KERKESE NR 19 DT 10.09.2021 BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 2,379,812 2021-10-04 2021-10-05 28621430012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGA SHTATOR BASHKI MEMALIAJ
  Bashkia Memaliaj (1134) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tepelene 25,921 2021-10-04 2021-10-05 28921430012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE SHTATOR BASHKI MEMALIAJ