Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shkoder (3333) All All 6,243,410,384.00 4,807 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) "TAULANT" SHPK Shkoder 171,906 2021-10-12 2021-10-13 133921410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001lt 26,mbikqyrje rik rr Daniel Mozali, up 1151 dt 24.12.2020, fnjk 19560/4 dt 30.12.2020, buletin njoftim fit 11 dt 25.01.2021,kont 19560/1 dt 01.02.2021,fat 34/2021 dt 15.09.2021,akt kol 15390 dt 15.09.21,cert perk MD15390 d 15.9.21
  Bashkia Shkoder (3333) MALVIN Shkoder 1,500,000 2021-10-12 2021-10-13 133721410012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2141001Miremb teren sportUP865dt14.10.2020FNJK14454/5 dt15.10.2020APP101 dt16.11.2020 draf mar kuader14454/12dt 10.12.2020kont 1755 dt 29.01.2021fat 7/2021 dt 13.09.2021, pcv md 15883 dt 13.09.2021 lidhet po 22549 mbyll perf email 12.10.21
  Bashkia Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 9,000 2021-10-12 2021-10-13 134221410012021 Shpenzime te tjera transporti 2141001, pagese per nderiim pronesie mjeti,ub 1047 dt 11.10.2021, fat 398/2021 dt 11.10.2021
  Bashkia Shkoder (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 9,000 2021-10-12 2021-10-13 134121410012021 Shpenzime te tjera transporti 2141001, pagese per nderrim pronesie mjeti,ub 1047 dt 11.10.2021, fat 397/2021 dt 11.10.2021
  Bashkia Shkoder (3333) M.A.K Studio Shkoder 23,297 2021-10-12 2021-10-13 134021410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001, kolaudim rikost.rr.daniel mozali,,up nr 798 dt 25.08.2021,ftese o 13914/8 dt 25.08.2021,njof fit 13914/9 dt 26.08.2021, kontr nr 13914/11 dt 07.09.2021,ft 47/2021 dt 15.9.21,akt kol 15390 dt 15.9.21,certif perk MD 15390 dt 15.9.21
  Bashkia Shkoder (3333) Shoqata Sportive e Atletikes "ATLETIKË-VLLAZNIA" Shkoder 297,244 2021-10-12 2021-10-13 131321410012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 2141001,mir thirrje publike 8256/2 dt 27.05.21,vendim shpallje rezultat 345 dt 12.07.21,marrev kuader 8256/40 dt 17.08.2021,kont 8256/41 dt 17.08.2021fat 3/2021 dt 13.9.21,sit finan 1 dt 13.09.2021, rap monitorimi 15588 dt 13.09.2021
  Bashkia Shkoder (3333) UNION BANK SHA Shkoder 13,600 2021-10-11 2021-10-12 127321410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001 honorare keshilltare shtator 2021, listepag pergjithshme 542 dt 05.10.2021, listepag banke 542 dt 05.10.2021 per 1 pers, ub 11 dt 04.10.2021, ligji 139/2015 per veteqeverisjen vendore
  Bashkia Shkoder (3333) UNION BANK SHA Shkoder 18,836 2021-10-11 2021-10-12 132521410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 589 dt 08.10.21per 2pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 465+nr 1288
  Bashkia Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 149,600 2021-10-11 2021-10-12 127221410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001 honorare keshilltare shtator 2021, listepag pergjithshme 542 dt 05.10.2021, listepag banke 549 dt 05.10.2021 per 11 pesr, ub 11 dt 04.10.2021, ligji 139/2015 per veteqeverisjen vendore
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 48,005 2021-10-11 2021-10-12 131721410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 581 dt 08.10.21per 5 pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.21,kontqera nr 815+396+162+558+1978
  Bashkia Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 27,200 2021-10-11 2021-10-12 126921410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001 honorare keshilltare shtator 2021, listepag pergjithshme 542 dt 05.10.2021, listepag banke 546 dt 05.10.2021 per 2 pers, ub 11 dt 04.10.2021, ligji 139/2015 per veteqeverisjen vendore
  Bashkia Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 2,312 2021-10-11 2021-10-12 131421410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 578 dt 08.10.21per 1 pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.21,kontqeraje nr 569
  Bashkia Shkoder (3333) BANGA E PARE E INVESTIMEVE Shkoder 23,865 2021-10-11 2021-10-12 132121410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 585 dt 08.10.21per 3 pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 440+1091+1289
  Bashkia Shkoder (3333) Banka OTP Albania Shkoder 20,808 2021-10-11 2021-10-12 133521410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 599 dt 08.10.21per 1pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 1743
  Bashkia Shkoder (3333) UNION BANK SHA Shkoder 4,709 2021-10-11 2021-10-12 132421410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 588 dt 08.10.21per 2pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 465+nr 1288
  Bashkia Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 10,277 2021-10-11 2021-10-12 131821410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 582 dt 08.10.21per 4 pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqera nr 511+391+443+1658
  Bashkia Shkoder (3333) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Shkoder 9,248 2021-10-11 2021-10-12 131521410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 579 dt 08.10.21per 1 pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.21,kontqeraje nr 569
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Shkoder 9,248 2021-10-11 2021-10-12 133321410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 597 dt 08.10.21per 1pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 1754
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 12,001 2021-10-11 2021-10-12 131621410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 580 dt 08.10.21per 5 pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.21,kontqera nr 815+396+162+558+1978
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Shkoder 4,165 2021-10-11 2021-10-12 132621410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 590 dt 08.10.21per 2pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 358+nr 1869