Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Sarande (3731) All All 1,993,343,066.00 1,609 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Sarande (3731) A. 91 Sarande 6,488,538 2021-10-12 2021-10-18 46921380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIK FAT NR 5 DAT 30.07.2021,URDHER-PROK NR 3,3/1 DAT 22.03.2021,KONTRATA NR 3 DAT 10.05.2021,AKT-KOLAUDIMI DAT 10.06.2021,SITUACIONI PERFUNDIMTAR,CERTIFIKATA E MARJES SE PERKOHESME NE DORZIM
  Bashkia Sarande (3731) ARTI Sarande 12,328,564 2021-10-12 2021-10-18 47021380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIK FAT NR 7 DAT 11.06.2021,SITUACIONI PERFUNDIMTAR, AKT KOLAUDIMI DAT 11.06.2021,KONTRATA NR 5 DAT 03.05.2021,U-PROK NR 5,5/1 DAT 22.03.2021,CERTIFIKATA E MARJES SE PERKOHESHME NE DORZIM
  Bashkia Sarande (3731) ILIRIA/D Sarande 4,671,812 2021-10-12 2021-10-18 47321380012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 3 DAT 01.06.2021,URDHER-PROK NR 8,8/1 DAT 23.03.2021,KONTRATA NR 8 DAT 30.04.2021,AKT-KOLAUDIMI DAT 30.05.2021,SITUACIONI PERFUNDIMTAR,CERTIFIKATA E MARJES SE PERKOHESME NE DORZIM
  Bashkia Sarande (3731) Q.K.T.M. Sarande 150,000 2021-10-13 2021-10-15 47721380012021 Sherbime te tjera LIK FAT NR 3 DAT 06.10.2021,AKT-MARVESHJA DAT 20.05.2021,RELACION PER REALIZIMIN E PROJEKTIT.
  Bashkia Sarande (3731) ALFRED SHAMETAJ(L53604601M) Sarande 78,000 2021-10-13 2021-10-15 47821380012021 Sherbime te tjera LIK FAT NR 2 DAT 18.08.2021,U-PROK NR 12 DAT 17.08.2021,PROC-VERBALI DAT 18.08.2021
  Bashkia Sarande (3731) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Sarande 5,255,022 2021-10-13 2021-10-15 47521380012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit LIK FAT NR 68 DAT 09.07.2021,KONTRATA NR 25 DAT 23.11.2020,SITUACIONI I PASTRIMIT NR 7 ,RAPORTI TEKNIK
  Bashkia Sarande (3731) E M K O Sarande 3,249,000 2021-10-06 2021-10-13 44021380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet LIK FAT NR 23 DAT 16.08.2021,U-PROK NR 15 DAT 29.03.2021,KONTRATA NR 15 DAT 11.05.2021,
  Bashkia Sarande (3731) MANE/S Sarande 9,725,112 2021-10-06 2021-10-13 44121380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik fat nr 5 dat 24.06.2021,u-prok nr 7 ,7/1 dat 22.03.2021,kontrata nr 7 dat 26.04.2021,situacioni perfundimtar ,certifikata e marjes se perkohshme ne dorzim
  Bashkia Sarande (3731) KALLFA Sarande 145,891 2021-10-11 2021-10-12 47121380012021 Sherbime te printimit dhe publikimit FAT NR 482 DAT 15.09.2021,PROCES-VERBAL DAT 15.09.2021 KONTRAT SHERBIMI DAT 03.03.2021
  Bashkia Sarande (3731) BAJKAJ LAND Sarande 2,466,549 2021-10-11 2021-10-12 47221380012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit lik fat nr 70 dat 01.10.2021,situacioni punime per grumbullimin e mbetjeve per muajin shtator 2021
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 63,200 2021-10-08 2021-10-12 46821380012021 Grante per familjet per shpenzime funerale SHPERBLIM PER RAST VDEKJE PER VJOLLCA HAJNO
  Bashkia Sarande (3731) BANKA CREDINS Sarande 12,750 2021-10-11 2021-10-12 47421380012021 Shpenzime te tjera qiraje LIK QERAJE PER VERGULLA NDREU NGA BASHKIA SR AKT-MARVESHJA DAT 18.05.2021
  Bashkia Sarande (3731) ED KONSTRUKSION Sarande 10,819,802 2021-10-06 2021-10-11 44321380012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik fat nr 77,82 dat 30.05.2021,30.06.2021,u-prok nr 12,12/1 dat 24.03.2021,kontrata nr 12 dat 10.05.2021,situacioni nr 1 dhe perfundimtar i punimeve,certifikata e marjes se perkohshme ne dorzim
  Bashkia Sarande (3731) Banka OTP Albania Sarande 17,000 2021-10-08 2021-10-11 46721380012021 Shpenzime per honorare PAGES EKSPERTI I JASHTEM RAKELA THANO URDHERI I KRYETARIT NR 116 DAT 13.09.2021
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 17,000 2021-10-08 2021-10-11 46621380012021 Shpenzime per honorare PAGES EKSPERTI I JASHTEM VERDI HADERI URDHERI I KRYETARIT NR 116 DAT 13.09.2021
  Bashkia Sarande (3731) BLEK-K Sarande 10,000 2021-10-07 2021-10-08 45821380012021 Shtese page per funksionin DETYRIM PERMBARIMOR PER ARJAN HASIPIN NGA BASHKIA SR
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 10,000 2021-10-06 2021-10-07 46321380012021 Sherbime telefonike RIMBURSIMI TELEFONI I KRYETARIT TE BASHKISE SARANDE
  Bashkia Sarande (3731) BANKA CREDINS Sarande 71,756 2021-10-05 2021-10-07 45021380012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë lik paga bashkia sr
  Bashkia Sarande (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 142,682 2021-10-05 2021-10-07 45521380012021 Shtese page per funksionin lik paga bashkia sr
  Bashkia Sarande (3731) BANKA E TIRANES Sarande 272,404 2021-10-05 2021-10-07 45221380012021 Shtese page per funksionin lik paga bashkia sr