Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Puke (3330) All All 961,658,828.00 2,119 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 50,100 2021-10-12 2021-10-13 68821370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% muaj korrik-gusht 2021 Njesia Adm Qelez ,Sh.ligjore nr 649/1 dhe 650/1 dt 30.09.2021,Vendim nr 29 dhe 30 dt 22.09.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) BREDHI - BR Puke 1,045,486 2021-10-08 2021-10-11 66021370012021 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Puke kodi 2137001 Clirim garanc.rik.Konvikt Ali Bytyci Puke,urdh 247 dt 14.9.2021,kontrat 1170/11 dt 19.9.2018,Pv kolidimi dt 17.6.2019,pv dt 21.9.2021,certifikat clirim.garancie dhe marr perf ndorzim 528/3 dt 23.9.2021
  Bashkia Puke (3330) Jueli Puke 70,800 2021-10-07 2021-10-11 66721370012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Puke kodi 2137001 Pjese kembimi goma bateri ML-270,up nr 248 dt 14.9.2021,fat elektronike 5 dt 29.9.2021,fh nr 41 dt 29.9.2021,pv marrje ndorzim dt 29.9.2021,kls sistemi dt 16.9.2021
  Bashkia Puke (3330) ARTEO 2018 Puke 718,680 2021-10-07 2021-10-11 66621370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Puke kodi 2137001 Shp.konstruk.rrug Koderboje-Bushat,Midhe-Q.Mugu,up 194 dt 30.6.2021,fat 84 dt 17.9.2021,kont 1401/4 dt 8.7.2021,situac dt 30.7.2021,urdh 257 dt 23.9.2021.pv m.ndorzim dt 24.9.2021,kls sist dt 2.7.2021
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 69,720 2021-10-07 2021-10-08 67521370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% muaj korrik-gusht 2021 Njesia Adm Gjegjan ,Sh.ligjore nr 649/1 dhe 650/1 dt 30.09.2021,Vendim nr 29 dhe 30 dt 22.09.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 26,640 2021-10-07 2021-10-08 67221370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% muaj korrik-gusht 2021 Bashkia Puke ,Sh.ligjore nr 649/1 dhe 650/1 dt 30.09.2021,Vendim nr 29 dhe 30 dt 22.09.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) NELSA Puke 104,912 2021-10-07 2021-10-08 67021370012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Puke kodi 2137001 FURNIZIM DHE SHRB ME USHQIM PER MENCA F.ELEK NR 637 dhe 638 DT 28.9.2021 FH NR 18 dhe 18 dhe 18/1 DT 28.9.2021 KONT 377/9 DT 01.06.2020 U.P NR 49 DT 27.02.2020 PV MARR.DORZIM DT 28.9.2021 KLS SIST DT 27.05.2020
  Bashkia Puke (3330) "ESENRE"SH.P.K. Puke 6,569 2021-10-07 2021-10-08 67121370012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Puke kodi 2137001 Bl.Buk up 58 dt 12.3.2020 f.elek nr 11 dt 04.10.2021 fh 19 dhe 19 dhe 20 dt 04.10.2021,pv kolidimi dt 04.10.2021 ,kont 489/4 dt 24.03.2020 kls sist dt 27.03.2020
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 545,448 2021-10-07 2021-10-08 66921370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike muaj shtator 2021 Njesia Adm Gjegjan ,Sh.social nr 2879 dt 29.09.2021,Vendim nr 9 dt 29.09.2021 Drejtoria Rajonale Shkoder sipas permbledhse borderosh shtator 2021
  Bashkia Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 4,000 2021-10-06 2021-10-08 66321370012021 Sherbime telefonike 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz telefonike muaj shtator 2021 fat tat elektronike nr 43796 dhe 43797 dt 05.10.2021 Bashkia Puke,Zjarrfiksja,Pyjore nr tel 35521222333 dhe 35521222090
  Bashkia Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 22,875 2021-10-06 2021-10-08 66521370012021 Posta dhe sherbimi korrier 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz postare fat tat elektronike nr 2040 dt 05.10.2021 muaj shtator 2021 Bashkia Puke
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 47,880 2021-10-07 2021-10-08 67321370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% muaj korrik-gusht 2021 Njesia Adm Qerret ,Sh.ligjore nr 649/1 dhe 650/1 dt 30.09.2021,Vendim nr 29 dhe 30 dt 22.09.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) ALBTELEKOM SH.A. Puke 9,996 2021-10-07 2021-10-08 66821370012021 Sherbime telefonike 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 Likujdim shpenz telefonike tarife internet fat elektronike nr 44434 dt 05.10.2021 internet Bashkia Puke dt 1-30.09.2021 muaj shtator 2021 kontrat 14 dt 21.01.2019
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 45,160 2021-10-07 2021-10-08 67421370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike 6% muaj korrik-gusht 2021 Njesia Adm Rrape ,Sh.ligjore nr 649/1 dhe 650/1 dt 30.09.2021,Vendim nr 29 dhe 30 dt 22.09.2021 sipas permbledhse borderosh
  Bashkia Puke (3330) JIMI & SHKELQIM Puke 42,600 2021-10-05 2021-10-07 64921370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 Sherbime te tjera,up nr 235 dt 2.9.2021,fat elektronike 27 dt 22.9.2021,fh nr 40 dt 22.9.2021,pv marrje ndorzim dt 22.9.2021,kls sistemi dt 3.9.2021
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 465,880 2021-10-06 2021-10-07 66421370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike muaj shtator 2021 Njesia administrative Qelez ,Sh.social nr 2879 dt 29.09.2021,Vendim nr 9 dt 29.09.2021 Drejtoria Rajonale Shkoder sipas permbledhse borderosh shtator 2021
  Bashkia Puke (3330) NOART Puke 86,400 2021-10-05 2021-10-07 64821370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 Sherbime te tjera,up nr 240 dt 8.9.2021,fat elektronike 83 dt 22.9.2021,fh nr 5 dt 22.9.2021,pv marrje ndorzim dt 22.9.2021,kls sistemi dt 9.9.2021
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 492,436 2021-10-06 2021-10-07 66221370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike muaj shtator 2021 Njesia administrative Rrape ,Sh.social nr 2879 dt 29.09.2021,Vendim nr 9 dt 29.09.2021 Drejtoria Rajonale Shkoder sipas permbledhse borderosh shtator 2021
  Bashkia Puke (3330) LU - NA Puke 30,852 2021-10-05 2021-10-07 65021370012021 Sherbime te tjera Bashkia Puke kodi 2137001 SHERBIME TE TJERA ,UP 243 DT 09.09.2021,FAT TAT ELEKTRINIKE 160 DT 24.09.2021,KONTRAT NR 1715/4 DT 10.09.2021,KLS SISTEMI DT 10.09.2021
  Bashkia Puke (3330) RAIFFEISEN BANK SH.A Puke 372,636 2021-10-06 2021-10-07 66121370012021 Ndihme ekonomike Bashkia Puke kodi 2137001 Ndime ekonomike muaj shtator 2021 Njesia administrative QERRET ,Sh.social nr 2879 dt 29.09.2021,Vendim nr 9 dt 29.09.2021 Drejtoria Rajonale Shkoder sipas permbledhse borderosh shtator 2021