Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Peqin (0827) All All 2,036,110,344.00 1,645 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 20,400 2021-10-14 2021-10-15 48321340012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2134001 Bashkia Peqin likuiduar qera ambjenti kontrate qeraje dt 01.09.2020 listepagese muajt prill-qershor 2021
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 13,522,067 2021-10-14 2021-10-15 47921340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Ndertim rrjeti i ujesjellesit fshati Bicaj dhe Caushaj Kontrate nr 704 dt 19.04.2021 UP nr 200 dt 08.02.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021njoft.fit nr593dt31.03.2021 fat nr67/2021 dt13.10.2021 situacion nr 4
  Bashkia Peqin (0827) LLUCA Peqin 114,000 2021-10-14 2021-10-15 48521340012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Blerje Materiale fature nr 16 dt 12.08.2021 UP nr 26 dt 04.08.2021 fh nr 24 dt 12.08.2021 procesverbal dt 06.08.2021
  Bashkia Peqin (0827) BOSHNJAKU. B Peqin 2,145,608 2021-10-14 2021-10-15 47721340012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Ndertim rrjeti i ujesjellesit fshati Bicaj dhe Caushaj Kontrate nr 704 dt 19.04.2021 UP nr 200 dt 08.02.2021 mir.proc.nr593/1dt31.03.2021njoft.fit nr593dt31.03.2021 fat nr33/2021 dt09.06.2021 situacion nr 3
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 20,400 2021-10-14 2021-10-15 48421340012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2134001 Bashkia Peqin likuiduar qera ambjenti kontrate qeraje dt 01.09.2020 listepagese muajt prill-qershor 2021
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 1,012,571 2021-10-13 2021-10-15 47221340012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji qershor 2021 emergjencat civile, PAK, dhe bujqesia nr i punonjesve 27
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 20,400 2021-10-14 2021-10-15 48221340012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2134001 Bashkia Peqin likuiduar qera ambjenti kontrate qeraje dt 01.09.2020 listepagese muajt prill-qershor 2021
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 1,054,658 2021-10-13 2021-10-15 47321340012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji korrik 2021 mirembajtja e rrugeve dhe komunale nr i punonjesve 38
  Bashkia Peqin (0827) Gerantin Shima Peqin 120,000 2021-10-14 2021-10-15 48121340012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Shpenzime pjese kembimi per mjete transporti fature nr 2 dt 17.05.2021 UP nr 15 dt 13.05.2021 fh nr 15 dt 17.05.2021
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 464,030 2021-10-13 2021-10-14 47421340012021 Shtese page per funksionin 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji korrik 2021 mirembajtje e rrugeve dhe komunale nr i punonjesve 14
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 2,982,903 2021-10-13 2021-10-14 46821340012021 Shtese page per funksionin 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji qershor 2021 drejtoria e ceshtjeve financiare dhe fiskale dhe drejtoria e administrimit dhe planifikimit, pyjorja, urbanistika dhe ndihma ekonomike nr i punonjesve 77
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 782,347 2021-10-13 2021-10-14 46921340012021 Shtese page per funksionin 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji qershor 2021 shperblim per punonjesit me kontrate , policia bashkiake , kultura dhe sporti nr i punonjesve 25
  Bashkia Peqin (0827) BANKA KOMBETARE TREGTARE Peqin 248,719 2021-10-13 2021-10-14 47621340012021 Shtese page per funksionin 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji korrik 2021 drejtoria e ceshtjeve financiare dhe fiskale dhe drejtoria e administrim dhe planifikimit nr i punonjesve 5
  Bashkia Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 270,076 2021-10-13 2021-10-14 46621340012021 Ndihme ekonomike 2134001 Bashkia Peqin likuiduar 6% ndihme ekonomike dhe dyfishim muaji gusht 2021 vendim nr 103 dt 24.09.2021 konfirmim nr 1075/1 dt 01.10.2021
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 355,522 2021-10-13 2021-10-14 47021340012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji qershor 2021 shperblim per punonjesit me kontrate , pyjore, bujqesia, ndihma ekonomike, kultura dhe sporti nr i punonjesve 10
  Bashkia Peqin (0827) RAIFFEISEN BANK SH.A Peqin 1,171,461 2021-10-13 2021-10-14 47121340012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji qershor 2021 drejtoria e planifikimit dhe administrimit, drejtoria per ceshtjen financiare dhe fiskale, emergjencat civile, urbanistika dhe policia nr i punonjesve 31
  Bashkia Peqin (0827) BANKA CREDINS Peqin 33,462 2021-10-13 2021-10-14 47521340012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji korrik 2021 drejtoria e ceshtjeve financiare dhe fiskale nr i punonjesve 1
  Bashkia Peqin (0827) BANKA CREDINS Peqin 97,623 2021-10-13 2021-10-14 46721340012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2134001 Bashkia Peqin likuiduar paga muaji qershor 2021 drejtoria e ceshtjeve financiare dhe fiskale dhe drejtoria e administrimit dhe planifikimit nr i punonjesve 2
  Bashkia Peqin (0827) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Peqin 6,429 2021-10-08 2021-10-12 46421340012021 Shpenzime te tjera transporti 2134001 Bashkia Peqin likuiduar takse vjetore e mjetit te bashkise fature nr 2100486721 dt 07.10.2021
  Bashkia Peqin (0827) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Peqin 22,823 2021-10-08 2021-10-12 46321340012021 Shpenzime te tjera transporti 2134001 Bashkia Peqin likuiduar takse vjetore e mjetit te bashkise fature nr 2100486716 dt 07.10.2021