Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Rreshen (2026) All All 2,321,441,410.00 3,143 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 93,792 2021-10-15 2021-10-18 118321330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 3
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 1,004,162 2021-10-15 2021-10-18 115421330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 20
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 94,779 2021-10-15 2021-10-18 115721330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 3
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 181,600 2021-10-15 2021-10-18 116121330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES1
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 56,960 2021-10-15 2021-10-18 115821330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 1
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 95,637 2021-10-15 2021-10-18 115921330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 2
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 159,802 2021-10-15 2021-10-18 117121330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 5
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 170,802 2021-10-15 2021-10-18 117921330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 4
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 124,187 2021-10-15 2021-10-18 117221330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 3
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 155,072 2021-10-15 2021-10-18 116821330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 4
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 63,665 2021-10-15 2021-10-18 117321330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 2
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 283,621 2021-10-15 2021-10-18 116021330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 6
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 254,408 2021-10-15 2021-10-18 116321330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 5
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 423,490 2021-10-15 2021-10-18 117521330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR ME NR PUNONJES 9
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 889,821 2021-10-15 2021-10-18 115521330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 19
  Bashkia Rreshen (2026) RAIFFEISEN BANK SH.A Mirdite 311,357 2021-10-15 2021-10-18 115621330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 8
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 48,849 2021-10-15 2021-10-18 117421330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 5
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 39,147 2021-10-15 2021-10-18 118121330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES1
  Bashkia Rreshen (2026) Banka OTP Albania Mirdite 88,963 2021-10-15 2021-10-18 118221330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES 2
  Bashkia Rreshen (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 208,485 2021-10-15 2021-10-18 117021330012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2133001 PAGAT BASHKIA SHTATOR 2021 ME NR PUNONJES5