Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 2,017,961,233.00 4,000 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) NERI Mallakaster 94,168 2021-10-14 2021-10-15 105121310012021 Karburant dhe vaj PAGESE PER NERI KARBURANT SHTATOR 2021 U.P NR.687 REGJ DT.04.03.2020 KONTRATE NR.687/9 REGJ DATE 23.04.2020 NJOF,FITUESI NR.687/4 REGJ DT.16.04.2020 FAT NR.91/2021 DT.30.09.2021 HYRJE NR.27 DATE 30.09.2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 160,380 2021-10-12 2021-10-13 104921310012021 Ndihme ekonomike PAGESE PER 6% NDIHME EKONOMIKE GUSHT 2021 URDHER EKZEKUTIV NR 259 , DT 01.10.2021 VKB NR.37 DATE 22.09.2021 LIGJI NR 57/2019 NENI 21 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) "SHENDELLI" Mallakaster 1,398,877 2021-10-12 2021-10-13 104821310012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER NDERTIM URE FSHATI KALENJE UP NR 2419 DR 26.10.2020, NJOF FIT NR 2419/5 DT 2.10.2020 ,KONT NR 2419/6 DT11.12.2020 ,FORM SIG KONTR DT11.12.2020 ,SIT PER, FAT NR 18/2021 DT12.05.2021,AKT KOL. DT19/01, MARJE DRZ NR 1527/1DT 08.7.21
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 214,000 2021-10-12 2021-10-13 105021310012021 Ndihme ekonomike PAGESE PER 6% NDIHME EKONOMIKE GUSHT 2021 URDHER EKZEKUTIV NR 259 , DT 01.10.2021 VKB NR.37 DATE 22.09.2021 LIGJI NR 57/2019 NENI 21 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 21,250 2021-10-11 2021-10-12 104721310012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh PAGESE QERAJE SHTATOR 2021 VKB NR 36.19.4.2021.PREFEKTURA 730/1DT 26.4.2021 KONTRAT QERAJE 6.5.2021 NGA BASHKIA MK
  Bashkia Ballsh (0924) Banka OTP Albania Mallakaster 172,800 2021-10-11 2021-10-12 104621310012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE PER KRYETARET E FSHATRAVE SHTATOR 2021 URDHER NR.267 DT.7.10.2021 ,LIGJI 139/2015 , NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 181,445 2021-10-11 2021-10-12 104521310012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE KESHILLTARET SHTATOR 2021 URDHER NR 266 DT 7.10.2021 LISTE PREZENCA 5.10.2021 NGA BASHKIA MK
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,543,724 2021-10-06 2021-10-07 103521310012021 Ndihme ekonomike PAGESE PER NDIHMEN EKONOMIKE DHE SHTATOR 2021 URDHER NR 244 DT 21.09.2021 , LISTPAGESE SHTATOR 2021 . LIGJI NR.57/2019 NENI 21,33. NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 85,000 2021-10-06 2021-10-07 103421310012021 Shpenzime per honorare SHPERBLIM EKSPERTET PER PRANIMET NE KPP.U BRENDSHEM NR.253.DT.24.09.2021,rAPORTI PERMB.NR.2638 PROT DT 24.9.2021,LISTE PAGESE BANKE 05.10.2021 ,NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 1,041,960 2021-10-06 2021-10-07 103621310012021 Ndihme ekonomike PAGESE PER NDIHMEN EKONOMIKE NJESIA QENDER DUKAS SHTATOR 2021 VENDIM NR.244 DATE 21.09.2021 . LIGJI NR.57/2019 NENI 21,33. NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 34,000 2021-10-06 2021-10-07 103321310012021 Shpenzime per honorare SHPERBLIM EKSPERTET PER PRANIMET NE KPP.U BRENDSHEM NR.253.DT.24.09.2021,rAPORTI PERMB.NR.2638 PROT DT 24.9.2021,LISTE PAGESE BANKE 05.10.2021 ,NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) Banka OTP Albania Mallakaster 17,000 2021-10-06 2021-10-07 103221310012021 Shpenzime per honorare SHPERBLIM EKSPERTET PER PRANIMET NE KPP.U BRENDSHEM NR.253.DT.24.09.2021,rAPORTI PERMB.NR.2638 PROT DT 24.9.2021,LISTE PAGESE BANKE 05.10.2021 ,NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 2,331,856 2021-10-05 2021-10-06 102321310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 36,146 2021-10-05 2021-10-06 102621310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) Banka OTP Albania Mallakaster 937,875 2021-10-05 2021-10-06 102421310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 3,407,940 2021-10-05 2021-10-06 18921310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 3,621,436 2021-10-05 2021-10-06 10121310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) RAIFFEISEN BANK SH.A Mallakaster 310,534 2021-10-05 2021-10-06 102721310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) Banka OTP Albania Mallakaster 142,030 2021-10-05 2021-10-06 103121310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Bashkia Ballsh (0924) Banka OTP Albania Mallakaster 192,743 2021-10-05 2021-10-06 102921310012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë PAGESE PER PAGA SHTATOR 2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER