Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lushnje (0922) All All 3,158,548,657.00 2,130 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) SENKA Lushnje 7,481,509 2021-10-12 2021-10-15 60221290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje Lik.kont.nr.7281,dt.02.09.2019 Rikonst.shk.Th.Bozo dhe ndertim palestre e terr.sportiv Kolonje, lik.perfund.fat.nr.68794896,dt.24.08.2020,sit.perfund,Akt kolaud dt.03.07.2020,Certif.perkoh.marr.dorez. dt.03.07.2020
  Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 907,627 2021-10-12 2021-10-15 60421290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje Lik.clirim garanci 5 perqind te kont.nr.4908,dt.06.06.2019 Sistem.asfalt.Rr.fsh.Stan Karbunare,Certif.garanc.dt.16.11.2020,Pcv perfund.marr.dorez.dt.16.11.2020,Akt kolaud dt.19.08.2019,Cert.perk.marr.dorz.dt.19.08.19
  Bashkia Lushnje (0922) HENRI 2010 Lushnje 129,600 2021-10-11 2021-10-14 60121290012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Urdh.Prok.nr.29,dt.25.08.2021 Bl. materiale pastrimi dhe detergjente sipas fat.elekt.nr.52,dt.09.09.2021, f.hyrje nr.50,dt.09.09.2021, pcv marr.ne dorezim dt.09.09.2021, pcv.zhvilltend.dt.02.09.2021
  Bashkia Lushnje (0922) "E N I" Lushnje 952,674 2021-10-12 2021-10-14 60321290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje Lik.clirim garancie 5 perqind,kont.nr.3560,dt.26.04.2019 Sistem.asfaltim i Rr.fshati Shegas,Certif.garanc.dt.16.11.2020,pcv perfund.marr.dorez.dt.16.11.2020, Akt kolaud dt.21.06.2019,Cert.marr.perk.dorez.dt.21.06.19
  Bashkia Lushnje (0922) ENEA MASLLAVICA Lushnje 404,400 2021-10-12 2021-10-14 60021290012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Urdh.Prok.nr.25,dt.23.07.2021 Bl. uniforma pe policine bashkiake dhe sherbimin e MZSH sipas fat.elekt.nr.25,dt.12.08.2021,f.hyrje nr.45,46,dt.12.08.2021,pcv marr.ne dorezim dt.12.08.2021,form.njoft.fituesit
  Bashkia Lushnje (0922) REJ Lushnje 2,785,143 2021-10-11 2021-10-14 59121290012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Kont. nr.5683,dt.09.08.2021 Sherbim pastrimi sipas fat.elekt.nr.68 dt.29.09.2021, situacion 1 nga dt.10 - 31.08.2021,Njoft.fitues nr.5426,dt.29.07.2021
  Bashkia Lushnje (0922) TRANS-BR Lushnje 400,000 2021-10-11 2021-10-13 59921290012021 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Akt marreveshje.nr.59,dt.06.01.2021 Rimbursim sherbimi transporti urban sipas fat.elekt.nr.33 dt.04.10.2021,situacion Korrik,gusht,shtator 2021
  Bashkia Lushnje (0922) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lushnje 10,200 2021-10-11 2021-10-13 58921290012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. Qera ambjenti nga R.Shkurti, per moshat e treta per periudhen Shtator 2021, Kont.nr.10303/1 dt.31.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 72,000 2021-10-11 2021-10-13 58721290012021 Sherbime telefonike 2129001 Bashkia Lushnje,Sa likujd. Kont.nr.718 dt.27.01.2021 Shpz. interneti sipas fat elekt. nr.44419 dt.05.10.2021 detyrim i muajit Shtator 2021
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 42,500 2021-10-11 2021-10-13 58821290012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. Qera ambjenti per moshat e treta per periudhen shtator 2021, Kont.nr.10305/1,dt.31.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) "GEGA CENTER GKG" Lushnje 79,470 2021-10-11 2021-10-13 59721290012021 Karburant dhe vaj 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Kont.nr.2444/3,dt.06.04.2021 Bl. karburant per zjarrefikesen sipas fat.elekt.nr.1158,dt.01.10.2021, f.hyrje nr.53,dt.01.10.2021
  Bashkia Lushnje (0922) "GEGA CENTER GKG" Lushnje 158,940 2021-10-11 2021-10-13 59821290012021 Karburant dhe vaj 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Kont.nr.2444/3,dt.06.04.2021 Bl. karburant per Bashkine sipas fat.elekt.nr.1156 dt.01.10.2021, f.hyrje nr.52,dt.01.10.2021
  Bashkia Lushnje (0922) "GEGA CENTER GKG" Lushnje 196,700 2021-10-11 2021-10-13 59621290012021 Karburant dhe vaj 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Kont.nr.2444/3,dt.06.04.2021 Bl. karburant per Bashkine sipas fat.elekt.nr.71dt.01.09.2021, f.hyrje nr.47,dt.01.09.2021
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 188,830 2021-10-11 2021-10-13 59421290012021 Posta dhe sherbimi korrier 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.sherbim postar per posten zyrtare,periudha Shtator 2021 sipas fat fiskal.nr.458,dt.06.10.2021
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 17,000 2021-10-11 2021-10-13 59021290012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik. Qera ambjenti nga G.Gjermeni per moshat e treta periudha Shtator 2021, Kont.nr.10304/1 dt.31.12.2020
  Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 5,495 2021-10-11 2021-10-12 59221290012021 Uje 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Shpz.uji per Bashkine LU per periudhen Shtator 2021 sipas Nr.klienti 350006, fat.fiskalizuar nr.2263 dt.06.10.2021
  Bashkia Lushnje (0922) BANKA E TIRANES Lushnje 510,000 2021-10-11 2021-10-12 58521290012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje, Sa pagese per antaret e Keshillit bashkiak sipas listepagesve Shtator 2021
  Bashkia Lushnje (0922) SH.A UJSJELLES KANALIZIME Lushnje 12,720 2021-10-11 2021-10-12 59521290012021 Uje 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Shpz. fat.uji Stacioni i P.M.N.Z.SH per periudhen Shtator 2021 sipas Nr.klienti 350050, fat.fiskalizuar nr.2546,dt.06.10.2021
  Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 457,301 2021-10-11 2021-10-12 59321290012021 Sherbimet bankare 2129001 Bashkia Lushnje, Sa lik.Komision sherbim postar per NE dhe PAK ,periudha Shtator 2021 sipas fat fiskal.nr.457,dt.06.10.2021
  Bashkia Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 492,737 2021-10-11 2021-10-12 58621290012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 Bashkia Lushnje, Sa pagese per kryetaret e fashatrave sipas listepagesve Shtator 2021