Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 3,288,063,635.00 3,311 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Librazhd (0821) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Librazhd 12,000 2021-10-15 2021-10-18 118321280012021 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,Ndalesa sipas vendimeve gjyqesore nr.793 date 02.11.2020 per Z.Besnik Kojku ,muaji shtator 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) AMINA GROUP Librazhd 99,600 2021-10-15 2021-10-18 119021280012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.25/2021 DATE 04.10.2021 Rimbushje e fikseve të zjarrit dhe blerje tymyse për Zjarrfiksen.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 200,000 2021-10-15 2021-10-18 119321280012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LIBRAZHD,Ndihmë financiare për familje në kushte të vështira ekonomike dhe me raste fatkeqësie.VKB.nr.78,80 date 30.09.2021,konfirmim prefekture nr.1103/1,1101/1 date 07.10.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) HALIT CANI Librazhd 2,400 2021-10-14 2021-10-15 118221280012021 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,Ndalese sipas vendimit gjyqesor nr.29 date 15.05.2011 per Z.Andrea Pjeshka ,muaji shtator 2021
  Bashkia Librazhd (0821) Shoqata AlbNatyra Librazhd 649,502 2021-10-14 2021-10-15 118021280012021 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese BASHKIA LIBRAZHD,Transferte per projektin ReLOaD te planifikuar ne buxhet.thirrja e trete.Sipa kontrates nr.597 date 01.02.2021 dhe urdherit te titullarit nr.768 date 13.10.2021
  Bashkia Librazhd (0821) ALB SUPERVIZION - D.S. Librazhd 308,356 2021-10-14 2021-10-15 118121280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.1/2021 DATE 13.10.2021,Kontrate Nr.3013 Prot.dt.27.05.2019 Mbikqyerje punimesh per objektin, Rikonstruksion i kanalit vadites Gurakuq-Kuturman (Loti i I-re,ndertim i sifonit te madh).
  Bashkia Librazhd (0821) ALKO IMPEX CONSTRUCTION Librazhd 3,167,440 2021-10-13 2021-10-14 117921280012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.26/2021 DATE 27.09.2021,Kontrate Nr.3623 prot.date 31.08.2020 Sherbimi i Pastrimit dhe Menaxhimit te Mbetjeve Urbane ne Bashkine Librazhd.
  Bashkia Librazhd (0821) Ardjan Preçi Librazhd 2,804,194 2021-10-13 2021-10-14 117321280012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.16/2021 DATE 02.09.2021, SIT.NR.1,Kontrate Nr.2524 Prot.date 05.05.2021 Ndërtim shkolla 9-vjecare vartëse Sebisht Nj.Adm.Steblevë.
  Bashkia Librazhd (0821) FIRMITAS STUDIO Librazhd 19,920 2021-10-13 2021-10-14 117421280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.15/2021 DATE 23.09.2021,Kontrate Nr.4335 Prot.date 11.08.2021 Kolaudim punimesh për objektin rehabilitim i shesheve në qendër të fshatit Togëz Nj.Adm.Qendër ,fshatit Floq Nj.Adm.Orenjë.
  Bashkia Librazhd (0821) IRENA BRAZHDA Librazhd 236,458 2021-10-13 2021-10-14 117821280012021 Sherbime telefonike BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.6/2021 DATE 11.10.2021,Kontrate Nr.495 Prot.date 27.01.2021 Shpenzime per internetin per vitin 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 37,868 2021-10-13 2021-10-14 117721280012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LIBRAZHD,Pagese shperblimi me nje page per punonjes te dale ne pension,sipas urdherit te titullarit nr.653 date 08.09.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Librazhd 56,950 2021-10-13 2021-10-14 117621280012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA LIBRAZHD,Pagese shperblimi me nje page per punonjes te dale ne pension,sipas urdherit te titullarit nr.732 date 01.10.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Librazhd 18,198 2021-10-13 2021-10-14 117521280012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA LIBRAZHD,Pagese leje vjetore per punonjes te shkeputut nga puna,sipas urdherit te titullarit nr.720 date 27.09.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 30,600 2021-10-13 2021-10-14 116921280012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA LIBRAZHD,Shpenzime per honorare te Z.Gani Poci .Sipas urdherit te titullarit nr.753 date 11.10.2021.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 305,710 2021-10-13 2021-10-14 117021280012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,Pagesa e keshilltareve dhe Kryepleqeve per muajin shtator 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) Banka OTP Albania Librazhd 65,705 2021-10-13 2021-10-14 117221280012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,Pagesa e Kryepleqeve te NJesise Qender per muajin shtator 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Librazhd 43,690 2021-10-13 2021-10-14 117121280012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,Pagesa e Kryepleqeve te NJesise Hotolisht per muajin shtator 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) ZETAKONSULT Librazhd 30,960 2021-10-12 2021-10-13 116621280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.1/2021 DATE 01.10.2021,Kontrate Nr.4541 Prot.date 31.08.2021 Kolaudim punimesh për objektin rikonstruksion në kanale vaditëse, Kanali Joletës Polis,kanali Taksimi Gjurës Kutërman,kanali Vija e Vogël Dardhë.
  Bashkia Librazhd (0821) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Librazhd 9,004 2021-10-12 2021-10-13 115921280012021 Elektricitet BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM ENERGJI ELEKTRIKE NR.KONTRATE 123063 MUAJI GUSHT 2021.
  Bashkia Librazhd (0821) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Librazhd 340 2021-10-12 2021-10-13 116121280012021 Elektricitet BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM ENERGJI ELEKTRIKE NR.KONTRATE 003230 MUAJI GUSHT 2021.