Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Lezhe (2020) All All 6,029,063,580.00 4,866 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) "LEKA - 2007" Lezhe 1,192,980 2021-10-15 2021-10-18 155221270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.52 DT.06.10.2021,SITUAC NR.9 30.09.2021 SIPAS KONTR.7122/2 DT.27.09.2017 SHERBIME PASTRIMI ZONA 2
  Bashkia Lezhe (2020) SULI 2006 Lezhe 110,000 2021-10-14 2021-10-15 154921270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.4 DT.10.09.2021,SIPAS KERKESES 16663 DT.16.09.2021 TE DREJT SE SHERB SOCIAL PER SHERBIME VARRIMI TE 3 QYTETAREVE,VKB NR.108 DT.29.06.2021 DHE 140 DT.04.10.2021
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 30,000 2021-10-14 2021-10-15 155121270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES VIOLETA GJONI SHPERBL PER RAST FATKEQESIE,URDHER 368 DT.30.09.2021
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 30,000 2021-10-14 2021-10-15 154921270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES KEISI PEPKOLAJ SI MBESHTETJE FINANC SIPAS VKB NR.136 DT.04.10.2021,KONFIRM 819/6 DT.12.10.2021
  Bashkia Lezhe (2020) Blerina Zefi Lezhe 20,100 2021-10-13 2021-10-14 154621270012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA LEZHE LIK FAT NR.1 DT.26.08.2021,KERK 15105 DT.19.08.2021,PROC VERB DT.26.08.2021,BLERJE DHE VENDOSJE LOGO,POSTERA,ADEZIVE PER DREJT E SHERB SOCIAL
  Bashkia Lezhe (2020) EVIS CARA Lezhe 120,000 2021-10-13 2021-10-14 154821270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre BASHKIA LEZHE LIK FAT NR.61 DT.04.10.2021,FHYRJE 54 DT.06.10.2021,PROC VERB DT.20.09.2021 SIPAS VEND 361 DT.20.09.2021 BLERJE RAFTA METALIKE PER MAGAZINEN
  Bashkia Lezhe (2020) FLORAL Lezhe 1,648,517 2021-10-12 2021-10-13 154721270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.36 DT.30.08.2021,SIPAS AMEND TE KONTR.15426 DT.26.08.2021 PER DIFERENCE PAGASH PER PUNONJESIT E GJELBERIMIT
  Bashkia Lezhe (2020) LINDA-80 Lezhe 2,731,050 2021-10-12 2021-10-13 154021270012021 Karburant dhe vaj BASHKIA LEZHE LIK FAT.97 DT.15.07.2021,FHYRJE 36 DT.15.07.2021,FAT.103,104 DT.28.07.2021,FHYRJE 39,40 DT.28.07.2021,URDH PROK NR.15 DT.06.04.2021,NJOF FITUES NR.5954/18 DT.14.05.2021,KONTR.5954/19 DT.25.05.2021 BLERJE KARBURANT
  Bashkia Lezhe (2020) PAVLIN DODA Lezhe 519,033 2021-10-12 2021-10-13 154321270012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LEZHE LIK VENDIM GJYQESOR ME PALE KREDITORE VITOR GJONI SIPAS VENDIM NR 720/53 -2018-3142,VENDOSJE SEKUESTRO NR 106 DT 30.03.2021
  Bashkia Lezhe (2020) CORAL SHENGJINI Lezhe 5,478,374 2021-10-12 2021-10-13 154121270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.44 DT.05.10.2021,SITUACION PASTRIMI SHTATOR 2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SIPAS KONTR.6885/20 DT.21.06.2021 SHERBIME PATRIMI NE ZONEN LEZHE-SHENGJIN
  Bashkia Lezhe (2020) V.A.L.E RECYCLING Lezhe 3,006,960 2021-10-12 2021-10-13 154221270012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA LEZHE LIK FAT.577 DT.577 DT.05.10.2021,SITUAC NR.3 SHTATOR 2021,URDH PROK NR.16 DT.16.04.2021,SIPAS KONTR.6885/24 DT.30.06.201 SHERBIME PASTRIMI ZONA 2
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 36,397 2021-10-11 2021-10-12 153821270012021 Kompensime speciale te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES TETOR 2021 XHUME NEZIRAJ SHPERBL PER DALJE NE PENSION SIPAS URDHRIT 370 DT.30.09.2021
  Bashkia Lezhe (2020) BRAHIM MUÇA Lezhe 20,000 2021-10-11 2021-10-12 153521270012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA LEZHE LIK DETYRIMET NDAJ TONIN PALOKA SIPAS URDHER PER VENDOSJE SEKUESTRO NR.946 DT.24.12.2020,PERIUDHA SHTATOR 2021
  Bashkia Lezhe (2020) RAIFFEISEN BANK SH.A Lezhe 127,755 2021-10-11 2021-10-12 153721270012021 Kompensime speciale te tjera BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES TETOR 2021 GJERGJ FIGURI SHPERBLIM SIPAS URDHRIT 2355 DT.22.09.2021 "SHPERBLIM SIPAS KODIT TE PUNES PER NDERPRERJEN E MARDHENIEVE TE PUNES"
  Bashkia Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 60,600 2021-10-08 2021-10-11 153321270012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES QERA PER 4 FAMILJE SIPAS KONT SE QERASE DT.15.02.2021,VKB NR.87 DT.30.04.2021
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 102,000 2021-10-08 2021-10-11 153021270012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK QERA AMBJENTI SHTATOR 2021 SIPAS KONTRATES NR 325 DT 13.01.2020, KONTRATES NR 2397 DT 18.02.2020 , LISTE-PAGESESA PASHK NDOCI
  Bashkia Lezhe (2020) ADCA Zyre Avokatie Lezhe 3,000 2021-10-08 2021-10-11 153421270012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA LEZHE LIK DETYRIMET NDAJ DJELLA GJINI SIPAS URDHER-EKZEKUTIMIT TE VEND TE GJYKATES 764-53 VIT 2019 2914 PROT DT.21.10.2019,PERIUDHA SHTATOR 2021
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA CREDINS Lezhe 51,000 2021-10-08 2021-10-11 152721270012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES SHTATOR 2021 EDUART TOMA SIPAS KONTR SE QERASE NR.428/3 DT.01.02.2021 "AMBJENT PER RUAJTJEN E AUTOMJETEVE TE BASHKISE"
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lezhe 71,000 2021-10-08 2021-10-11 152321270012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES SHTATOR 2021 DAVIDA NDOCI QERA PER AMBJENTET E REP TE ZJARRFIKSES SIPAS KONT QE QERASE NR.14271
  Bashkia Lezhe (2020) BANKA E TIRANES Lezhe 173,400 2021-10-08 2021-10-11 153121270012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA LEZHE LIK SIPAS LIST-PAGESES SHTATOR 2021 SUBVENSION QIRAJE SIPAS KONT QE QIRASE DT.15.02.2021,QIRADHENES VALENTIN LEKA