Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Kukes (1818) All All 3,668,443,783.00 2,053 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 641,750 2021-10-12 2021-10-13 69121250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp qiramarrje ambj shkollore borderoja muaji tetor 2021 bashkengj kontratat ndividuale V2020-2021
  Bashkia Kukes (1818) ARDAEL Kukes 8,000 2021-10-12 2021-10-13 68921250012021 Shtese page per funksionin Bashkia 2125001 detyrim monetar nd ne page muaji shtator 2021 (Agim Gashi) urdher permb nr 3494dt 03.12.2020 urdher nr 976dt 10.12.2020
  Bashkia Kukes (1818) Najada Beqaraj Kukes 3,000 2021-10-12 2021-10-13 69021250012021 Shtese page per funksionin Bashkia 2125001 detyrim monetar nd ne page muaji shtator 2021 (Vera Haziraj) urdher permb nr 1324dt 24.12.2020&1018dt 30.12.2020
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 632,400 2021-10-12 2021-10-13 69221250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp qiramarrje ambj shkollore borderoja muaji tetor 2021 bashkengj kontratat ndividuale V2020-2021
  Bashkia Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 244,800 2021-10-12 2021-10-13 69321250012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia 2125001 shp qiramarrje ambj shkollore borderoja muaji tetor 2021 bashkengj kontratat ndividuale nr 03dt 05.01.2021
  Bashkia Kukes (1818) ERGI-PINK Kukes 54,000 2021-10-06 2021-10-07 68821250012021 Sherbime te tjera Bashkia 2125001 dety prap nr 32322 sherbim i kontr teknik te kaldajave fat nr 2/2021 dt 19.02.2021 pv nr 1dt 19.02.2021 upr nr 90dt 08.02.2021
  Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 28,035,467 2021-10-05 2021-10-06 68721250012021 Ndihme ekonomike Bashkia 2125001 Nd EK muaji shtator 2021 borderoja VKB nr 475dt 01.10.2021shkr nr 475/1 dt 04.10.2021
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 2,097,545 2021-10-04 2021-10-05 67321250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 4,369,340 2021-10-04 2021-10-05 66921250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 41,042 2021-10-04 2021-10-05 67621250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 44,061 2021-10-04 2021-10-05 67721250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 85,268 2021-10-04 2021-10-05 67221250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 542,738 2021-10-04 2021-10-05 67421250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 442,322 2021-10-04 2021-10-05 67821250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 188,458 2021-10-04 2021-10-05 67121250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 54,876 2021-10-04 2021-10-05 66821250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA E TIRANES Kukes 228,094 2021-10-04 2021-10-05 68121250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) UNION BANK SHA Kukes 1,535,413 2021-10-04 2021-10-05 68321250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 1,339,852 2021-10-04 2021-10-05 67521250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja
  Bashkia Kukes (1818) BANKA CREDINS Kukes 246,115 2021-10-04 2021-10-05 66721250012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia 2125001 paga muaji shtator 2021 borderoja