Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Korce (1515) All All 3,573,941,054.00 3,707 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 115,123 2021-10-15 2021-10-18 116921220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROF.PERIU.15.09.20 / 15.06.21, VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.815 DT 12.10.21, LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) ORG PER MENAXHIMIN E DESTINACIONIT KORCE Korçe 1,001,500 2021-10-15 2021-10-18 116821220012021 Sherbime te tjera BASHKIA KORCE (2122001) PAG.PER ORGANIZIM.E EKSPOZITES NDERKOMB.NE KO,PROJ.INCLUST,U.P NR.356 DT 03.05.19,FT.OF.NR.3697/1 DT 03.05.19,NJ.KONT.SE SHERB.NR.3697/1,RAP.VL.DT 03.07.19,NJ.FIT.03.07.19,KONT.NR.5 DT 04.07.19,FAT.18 DT 23.9.19
  Bashkia Korce (1515) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Korçe 17,000 2021-10-15 2021-10-18 117321220012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE NR.21465,21524,21527,21530,21534,21536,21542,21552,21655,21656,21658,21678,21680,21682 DT 11/12.10.2021, URDH.NR.831 DT 15.10.2021, UB41748
  Bashkia Korce (1515) TETEA Korçe 96,400 2021-10-15 2021-10-18 116524990012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri BASHKIA KORCE (2122001) MARRJE ME QERA APARATE,PAJ.TEKNIKE,MAKINERI (FONI,NDRICIM) PER PROJ.FESTA E RAKISE, U.P NR.711 DT 14.09.21, FTESE OFERTE DT 14.09.2021, NJOF.FITUESI DT 15.09.2021, P.V.M.D DT 27.09.2021, FAT.NR.82/2021 DT 28.09.2021
  Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 210,600 2021-10-15 2021-10-18 117221220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE (SHP.VETJAKE) PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROFES.PERIUDHA 15.09.20 / 15.06.21,VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.827 DT 14.10.21, LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 29,308 2021-10-15 2021-10-18 117121220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROFES.PERIUDHA 15.09.20 / 15.06.21, VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.815 DT 12.10.21, LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Korçe 2,000 2021-10-15 2021-10-18 117421220012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE REGJ.NR.21853 DT 14.10.2021, URDHER NR.830 DT 15.10.2021, UB41749
  Bashkia Korce (1515) ONUFRI Korçe 13,573 2021-10-15 2021-10-18 116721220012021 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE (2122001) SHPENZIME TE PRINTIMIT PER PROJEKTIN FESTA E RAKISE, U.P NR.495 DT 05.07.2021, BULETIN NR.119 DT 09.08.2021, KONTRATE DT 17.08.2021, FAT.136/2021 DT 24.09.2021, F.H NR.56 DT 24.09.2021, P.V.M.D DT 24.09.2021, UB41403
  Bashkia Korce (1515) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Korçe 104,548 2021-10-15 2021-10-18 117021220012021 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAG.E BURSAVE PER NXENESIT E ARS.PARAUNIVERS.SHK.E MES.PROFES.PERIUDHA 15.09.20 / 15.06.21, VKM NR.666 DT 10.10.19, VKB NR.145 DT 28.12.2020,KONF.NR.1105/1 DT 06.01.21, URDH.815 DT 12.10.21, LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 256,793 2021-10-14 2021-10-15 116321220012021 Sherbime te tjera BASHKIA KORCE (2122001) PAG.PER ORGANIZIMIN E AKTIVITETIT FINAL DELIVERABLE 1.5.2,U.P NR.99 DT 12.02.21,FT.OF.NR.1350/2 DT 12.02.21,NJ.KONT.SE SHERB.NR.1350/2,RAP.VL.DT 13.04.21,NJ.FIT.13.04.21,KONT.NR.13 DT 20.04.21,LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) INSTI."ADRIAPOL-SMART AND CREATIVE DEV Korçe 1,854,505 2021-10-14 2021-10-15 116021220012021 Sherbime te tjera BASHKIA KO(2122001)EKSPERTIZE PER SHERB.KONS.PER KRIJI.E GR.DHE MBESHT.KESHILL.PER STARTUP DHE SHOQ.SOC.EKZIS.PROJ.INCLUST,U.P 895 DT 15.10.19,FT.OF.DT 15.10.19,NJ.KONT.SE SHERB.5939/1,RAP.VL.10.12.19,NJ.FIT.KONT.17.12.19,FAT.15 DT 18.12.20
  Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 248,227 2021-10-14 2021-10-15 116421220012021 Sherbime te tjera BASHKIA KO(2122001)PAG.EKSPERT.DHE SHERB.PER REALIZ.E MAT.PROMOC.ELEKTR.KRIJ.E VIDEOVE INCLU,U.P NR.527 DT 27.06.19,FT.OF.NR.5649/1 DT 27.06.19,NJ.KONT.SE SHERB.NR.5649/1,RAP.VL.DT 30.07.19,NJ.FIT.30.07.19,KONT.NR.6 DT 06.08.19,LISTE PAGESE
  Bashkia Korce (1515) CENTRE FOR ENTERPRENEURSHIP AND INNOVATION Korçe 712,308 2021-10-14 2021-10-15 116121220012021 Kosto e trajnimit dhe seminareve BASHKIA KORCE (2122001) PAG.PER ORGANIZ.E TRAJNIMEVE DHE SEMINAREVE,PROJ.INCLUST,U.P NR.664 DT 05.10.20,FT.OF.NR.7378/1 DT 05.10.20,NJ.KONT.SE SHERB.NR.7378/1,RAP.VL.DT 07.12.20,NJ.FIT.07.12.20,KONT.NR.8 DT 21.12.20,FAT.1/2021 DT 23.03.21
  Bashkia Korce (1515) TETEA Korçe 30,000 2021-10-14 2021-10-15 116621220012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA KORCE (2122001) DEKOR FESTIV PER PROJEKTIN FESTA E RAKISE, U.P NR.712 DT 14.09.2021, FTESE OFERTE DT 16.09.2021, NJOFTIM FITUESI DT 17.09.2021, FAT.79/2021 DT 27.09.2021, P.V.M.D DT 27.09.2021, UB41711
  Bashkia Korce (1515) EURO INFORM Korçe 195,359 2021-10-14 2021-10-15 116221220012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BASHKIA KORCE (2122001) BL.KOMPJUTERA,LAPTOP DHE PAJISJE TE TJERA,PROJ.INCULST,U.P NR.99 DT 12.02.21,FT.OF.NR.1350/1 DT 12.02.21,NJ.KONT.SE SHERB.NR.1350/1,RAP.VL.DT 13.04.21,NJ.FIT.13.04.21,KONT.NR.10 DT 20.04.21,FAT.24/2021 DT 26.04.21
  Bashkia Korce (1515) Drejtoria Vendore e ASHK-së Korçë Korçe 17,000 2021-10-11 2021-10-12 115721220012021 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni BASHKIA KORCE (2122001) TARIFE SHERBIMI, KERKESE REGJ.NR.21302,21303,21305,21320,21345,21348,21361,21362,21366,21369,21372 DT 08.10.2021, URDHER NR.803 DT 11.10.2021, UB41680
  Bashkia Korce (1515) TETEA Korçe 109,199 2021-10-11 2021-10-12 115921220012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri BASHKIA KORCE (2122001) MARR.ME QERA APARATE,PAJ.TEKN.(FONI,NDRICIM) PER PROJ.FESTA E LAKRORIT,U.P NR.650 DT 31.08.21,FORM.NJ.ANULL.PROC.DT 02.09.21,U.P NR.677 DT 03.09.21,FT.OF.DT 3.9.21,NJOF.FIT.DT 07.09.21,FAT.69/2021,P.V.M.D DT 13.09.21
  Bashkia Korce (1515) DYNAMIC AUDIO VISUAL Korçe 792,000 2021-10-08 2021-10-11 115521220012021 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri BASHKIA KORCE (2122001) MARRJE ME QERA SKENE PER PROJ '2B BAZAAR FESTIVA',U.P NR.691 DT 08.09.2021,FT.OF. DT 08.09.2021,NJOFT.FIT. DT 10.09.2021,FAT. NR.10/2021 DT 20.09.2021,P.V M.DOREZ. DT 20.09.2021,UB 41669
  Bashkia Korce (1515) DYNAMIC AUDIO VISUAL Korçe 294,000 2021-10-08 2021-10-11 115621220012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative BASHKIA KORCE (2122001) DEKOR FESTIV PROJ '2B BAZAAR FESTIVAL',U.P NR.692 DT 08.09.2021,FT.OF. DT 08.09.2021,NJOFT.FIT. DT 09.09.2021,FAT. NR.15/2021 DT 20.09.2021,P.V M.DOREZ. DT 20.09.2021,UB 41670
  Bashkia Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 768,164 2021-10-08 2021-10-11 113821220012021 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE PRINCIPALI DHE INTERESI KESTI 37, DISB.3, KONTRATE NR.777 REP, 432/2 KOL DT 31.03.2010, SHT.KONT.NR.3 DT 20.06.2014, SHT.KONT. NR.353 REP,NR.225/3 KOL, SHT.KONT.NR.2,NR.1384 REP,966/3 KOL,URDH.786 DT 04.10.21