Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Rogozhine (3513) All All 2,498,662,168.00 3,157 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Rogozhine (3513) TORONTO GROUP SH.P.K Kavaje 159,000 2021-10-12 2021-10-13 94021190012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA RROGOZHINE LIKJDIM FATURE NR 37 DT 13.03.2021 KONTRATE NR 681 DT 25.01.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 33,993 2021-10-11 2021-10-12 91321190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 859,147 2021-10-11 2021-10-12 91221190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 426,201 2021-10-11 2021-10-12 92221190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021 NJESIA LEKAJ
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 92,240 2021-10-11 2021-10-12 91821190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE PUNONJES SEZONALE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) TIMAK Kavaje 1,000,000 2021-10-11 2021-10-12 93921190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete kunder zjarrit BASHKIA RROGOZHINE BLERJE AUTOMJETE DHE PAJISJE ZJARRFIKESE, FATURE NR 31 DT 03.07.2021 KONTRATE NR 1653/4 DT 02.07.2019
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 30,506 2021-10-11 2021-10-12 93221190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021 SPORTI
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 56,657 2021-10-11 2021-10-12 93521190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 39,147 2021-10-11 2021-10-12 93621190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 5,700,000 2021-10-11 2021-10-12 93821190012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 44 DT 03.08.2020 RIKONSTRUKSION DHE SHTESE ANESORE E SHKOLLES HAXHI QEHAJ, UP NR 56 DT 13.11.2018
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 159,840 2021-10-11 2021-10-12 91521190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 34,933 2021-10-11 2021-10-12 93421190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021 KULTURA
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 26,640 2021-10-11 2021-10-12 93121190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 13,320 2021-10-11 2021-10-12 91921190012021 Sherbime te tjera BASHKIA RROGOZHINE PUNONJES SEZONALE SINABALLAJ PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 79,920 2021-10-11 2021-10-12 92921190012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021 PUNONJES ME KONTRATE
  Bashkia Rogozhine (3513) UNION BANK SHA Kavaje 2,737,224 2021-10-11 2021-10-12 91021190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 274,772 2021-10-11 2021-10-12 92521190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO SHTATOR 2021 NJESIA GOSE
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 426,240 2021-10-11 2021-10-12 92621190012021 Paga me kontrate per kohe te kufizuar BASHKIA RROGOZHINE PUNONJES ME KONTRATE PAGE NETO SHTATOR 2021 NJESIA GOSE
  Bashkia Rogozhine (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 193,613 2021-10-11 2021-10-12 92721190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE SINABALLAJ PAGE NETO SHTATOR 2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Banka OTP Albania Kavaje 368,227 2021-10-11 2021-10-12 92021190012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA RROGOZHINE PAGE NETO KRYEVIDH SHTATOR 2021