Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Libohove (1111) All All 436,216,354.00 828 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Libohove (1111) A.SH.K. DREJTORIA VENDORE GJIROKASTER Gjirokaster 2,000 2021-10-13 2021-10-14 30721160012021 Sherbime te tjera 2116001 Bashkia Libohove GJ sherbime fat nr 2/2021 dt 12.10.2021 kerkesa nr 6709 dt 23.09.2021
  Bashkia Libohove (1111) Jorgo Xhumba Gjirokaster 96,000 2021-10-13 2021-10-14 30621160012021 Sherbime te tjera 2116001 Bashkia Libohove GJ sherbim DDD per institucionet arsimore fat nr 1/2021 dt 27.09.2021 pv dt 27.09.2021,situacion dt 27.09.2021
  Bashkia Libohove (1111) EAGLE CONS Gjirokaster 2,176,214 2021-10-12 2021-10-13 30821160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2116001 Bashkia Libohove GJ rikonstruksion dhe ndertim palestre ne shkollen 9-vjeçare avni rustemi fat nr 190 dt 07.12.2018 nr ser 70235336 kontrate dt 11.09.2018
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 23,552 2021-10-12 2021-10-13 30321160012021 Sherbime te tjera 2116001 Bashkia Libohove GJ sherbim postar fat nr 16,17 /2021 dt 07.09.2021
  Bashkia Libohove (1111) TEA-D Gjirokaster 775,200 2021-10-12 2021-10-13 30121160012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2116001 Bashkia Libohove GJ restaurim ndricim i pjesshem lagje marine fat nr13/2021 dt 06.07.2021 situac perfun dt 20.5.2021 certif marrje perkohsh ne dorezim dt 21.05.2021 akt kolaudim dt 21.05.2021 kontr nr 600 dt 21.04.2021
  Bashkia Libohove (1111) SHEHU SHPK Gjirokaster 177,500 2021-10-12 2021-10-13 30521160012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2116001 Bashkia Libohove GJ pjese kemibimi dhe sherbime per autmjete fat nr 4/2021 dt 04.08.2021 fh nr 30 dt 04.08.2021 kontr 1341 dt 18.09.2020 up nr 24 dt 24.06.2020
  Bashkia Libohove (1111) ANEL & CO Gjirokaster 305,297 2021-10-12 2021-10-13 30221160012021 Karburant dhe vaj 2116001 Bashkia Libohove GJ karburant per MZSH fat nr 41,42,43/2021 dt 18.09.2021 fh nr 34,35,36 dt 18.09.2021 kontr nr 900 prot dt 25.06.2021 up nr 47/1 dt 17.06.2021
  Bashkia Libohove (1111) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Gjirokaster 148,888 2021-10-06 2021-10-07 28721160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,171,941 2021-10-06 2021-10-07 29721160012021 Ndihme ekonomike 2116001 Bashkia Libohove GJ paaftesi ndihme ekonomike shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) BANKA CREDINS Gjirokaster 616,909 2021-10-06 2021-10-07 28621160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 38,920 2021-10-06 2021-10-07 28821160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,700 2021-10-06 2021-10-07 29821160012021 Ndihme ekonomike 2116001 Bashkia Libohove GJ ndihme ekonomike 6% gusht 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 1,591,084 2021-10-06 2021-10-07 29021160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) TIRANA BANK Gjirokaster 56,960 2021-10-06 2021-10-07 30121160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 25,000 2021-10-06 2021-10-07 29921160012021 Ndihme ekonomike 2116001 Bashkia Libohove GJ ndihme ekonomike nga bashkia gusht 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Gjirokaster 1,144,236 2021-10-06 2021-10-07 29121160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 303,542 2021-10-06 2021-10-07 28921160012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2116001 Bashkia Libohove GJ paga shtator 2021 liste pagese
  Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 18,745 2021-09-27 2021-09-28 28121160012021 Sherbime te tjera 2116001 Bashkia Libohove GJ posta fat nr 13/2021,14/2021 dt 27.08.2021
  Bashkia Libohove (1111) SIN-TEL Gjirokaster 5,000 2021-09-27 2021-09-28 28521160012021 Sherbime telefonike 2116001 Bashkia Libohove GJ internet gusht 2021 fat nr 64/2021 dt 13.09.2021
  Bashkia Libohove (1111) SIN-TEL Gjirokaster 5,000 2021-09-27 2021-09-28 28421160012021 Sherbime telefonike 2116001 Bashkia Libohove GJ internet korrik 2021 fat nr 50/2021 dt 18.08.2021