Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Gramsh (0810) All All 2,664,599,581.00 8,072 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 25,000 2021-10-12 2021-10-13 199921140012021 Te tjera transferta tek individet 2114001 VKB nr.96 date 26.07.2021 nd.financiare,konf prefekti,bordero
  Bashkia Gramsh (0810) ILIRJAN OSMANI Gramsh 5,811,341 2021-10-08 2021-10-11 197321140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2114001 up nr.66 date 02.03.2020,vend fitues nr.80 date 06.08.2020,marr kuader nr.2974 dt 17.08.2020,kontrate nr.3616 date 13.09.2021,fat nr.131 date 13.09.2021,flet hyrje nr.45.46.47.48.49 date 15.09.2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 73,328 2021-10-08 2021-10-11 199721140012021 Posta dhe sherbimi korrier 2114001 Bashkia Gramsh komision 0.6% sherbim postar
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,816,628 2021-10-08 2021-10-11 198921140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kodovjat vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,110,392 2021-10-08 2021-10-11 198821140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Pishaj vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 555,116 2021-10-08 2021-10-11 199621140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Lenie vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) ALBERT DAKARE Gramsh 525,462 2021-10-08 2021-10-11 197221140012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2114001 up nr.128 date 12.05.2020,vend fituesi nr.85 date 12.08.2020,marrvesh kuader nr.3349 dt 11.09.2020,kontrat nr.2824 date 30.07.2021,fat nr.10 date 31.07.2021,flet hyrje nr.35,36,37,38 date 18.08.2021
  Bashkia Gramsh (0810) MARIVA Gramsh 1,091,952 2021-10-08 2021-10-11 197021140012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2114001 up nr.19 date 06.07.2021,ftese oferte,njoftim fituesi app,fat nr.1 date 14.09.2021,proc marrje dorzim
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,763,976 2021-10-08 2021-10-11 199021140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kukur vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 530,872 2021-10-08 2021-10-11 199521140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Kushove vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,136,684 2021-10-08 2021-10-11 199121140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Tunje vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 861,088 2021-10-08 2021-10-11 199321140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Skenderbegas vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,512,008 2021-10-08 2021-10-11 198721140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Bashkia Gramsh vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,117,484 2021-10-08 2021-10-11 199421140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Porocan vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 316,785 2021-10-08 2021-10-11 197121140012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2114001 Bursat e nxenesve konviktit,vkb nr.98 date 28.12.2020,konf prefekti,bordero tetor 2021
  Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 500,372 2021-10-08 2021-10-11 199221140012021 Ndihme ekonomike 2114001 Njesia adm Sult vendim nr.9 dt 04.10.2021 nd.ekonomike bodero shtator 2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 37,766 2021-10-04 2021-10-06 190721140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.423052312 date 31.08.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 11,188 2021-10-04 2021-10-05 191221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.423045628 date 31.08.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 16,900 2021-10-04 2021-10-05 190221140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.423031761 date 31.08.2021
  Bashkia Gramsh (0810) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Gramsh 53,860 2021-10-04 2021-10-05 190321140012021 Elektricitet 2114001 Fat nr.423029350 date 31.08.2021