Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Patos (0909) All All 1,616,580,773.00 1,585 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 30,000 2021-10-15 2021-10-18 48821120012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Patos 2112001 ndihme per fatekeqesi Urdh.11.10.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 96,475 2021-10-15 2021-10-18 48921120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001 pagese per dalje ne pension Urdh.14.10.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 81,686 2021-10-15 2021-10-18 48721120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001 ndihme per fatekeqesi Urdh.14.10.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 283,171 2021-10-14 2021-10-15 48521120012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Patos 2112001 keshilltare Shtator 2021 Urdh.13.10.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 11,556 2021-10-14 2021-10-15 48621120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001demshperblim per termetin VKM.911 dt.4.11.2020 Urdh.17.2.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) MF INVEST GROUP Fier 7,521,805 2021-10-13 2021-10-14 48121120012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Patos 2112001sistemim i hapesirave Lagjja 29Marsi UP.23.03.2021rp.26.06.2021 njf.06.07.2021Kontr.851/15 dt.03.08.2021 fat.33/2021sit.1
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 12,725 2021-10-13 2021-10-14 47921120012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Shtator 2021 fat.1071/2021
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 63,244 2021-10-13 2021-10-14 48221120012021 Ndihme ekonomike Bashkia Patos 2112001 ndihma ekonomike 6%Gusht 2021 Urdh.12.10.2021,listepagesa
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,116,628 2021-10-13 2021-10-14 48321120012021 Ndihme ekonomike Bashkia Patos 2112001 ndihma ekonomike Shtator 2021 Urdh.12.10.2021,listepagesa
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 171,420 2021-10-12 2021-10-13 47621120012021 Te tjera transferta tek individet Bashkia Patos 2112001demshperblim per termetin VKM.911 dt.4.11.2020 Urdh.17.2.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) NDERMARJA E UJESJELLSIT PATOS Fier 71,616 2021-10-12 2021-10-13 47821120012021 Uje Bashkia Patos 2112001 uje Shtator 2021 fat.83/2021
  Bashkia Patos (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,050 2021-10-12 2021-10-13 48021120012021 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Patos 2112001 posta Shtator 2021 fat.1063/2021
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 482,600 2021-10-12 2021-10-13 47721120012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Patos 2112001 trajtim ushqimor Urdh.12.10.2021 listepagesa
  Bashkia Patos (0909) Genti 001 Fier 55,200 2021-10-07 2021-10-08 47521120012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 materiale pve.09.09.2021 fat.862021 fh.121
  Bashkia Patos (0909) Genti 001 Fier 22,740 2021-10-07 2021-10-08 47421120012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 materiale up.05.05.2021 fo.17.05.2021 vp.21.05.2021pve.09.09.2021 fat.85/2021 fh.120
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 346,407 2021-10-06 2021-10-07 46121120012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashkia Patos 2112001 paga Shtator 2021, listepagesat
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 61,239 2021-10-06 2021-10-07 46321120012021 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Bashkia Patos 2112001 paga Shtator 2021, listepagesat
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 294,320 2021-10-06 2021-10-07 46421120012021 Shtese page per funksionin Bashkia Patos 2112001 paga Shtator 2021, listepagesat
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 674,542 2021-10-06 2021-10-07 46521120012021 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Patos 2112001 paga Shtator 2021, listepagesat
  Bashkia Patos (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 269,927 2021-10-06 2021-10-07 47221120012021 Shtese page per funksionin Bashkia Patos 2112001 paga Shtator 2021, listepagesat