Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Fier (0909) All All 4,914,436,940.00 2,356 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 2,381 2021-10-11 2021-10-13 67021110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 8,320 2021-10-11 2021-10-13 67421110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 91,040 2021-10-12 2021-10-13 67621110012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, NE 6% Gusht 21, UK 602 dt 12.10.21, VKB 81 dt 30.09.21, bordero Rajonet
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 14,294 2021-10-11 2021-10-13 66821110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 79,908 2021-10-12 2021-10-13 67721110012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, NE 6% Gusht 21, UK 602 dt 12.10.21, VKB 81 dt 30.09.21, bordero njsite
  Bashkia Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 5,007 2021-10-11 2021-10-13 67321110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 57,181 2021-10-11 2021-10-13 66921110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,554,412 2021-10-12 2021-10-13 67821110012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, NE Shtator 21, UK 602 dt 12.10.21,shkrese DSHS Fier 291 dt 30.09.21, bordero njsite
  Bashkia Fier (0909) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Fier 18,500 2021-10-11 2021-10-13 66721110012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001, rregjistrim prone ,uk 600 dt 11.10.21, fat 28616, zk 3358 sheq mrinez
  Bashkia Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 560,736 2021-10-12 2021-10-13 67921110012021 Ndihme ekonomike Bashkia Fier 2111001, NE Shtator 21, UK 602 dt 12.10.21,shkrese DSHS Fier 291 dt 30.09.21, bordero njsite
  Bashkia Fier (0909) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Fier 20,027 2021-10-11 2021-10-13 67221110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 2,080 2021-10-11 2021-10-13 67521110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 9,523 2021-10-11 2021-10-13 67121110012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001,bonus qeraje , vkm 384 dt 12.06.19, ub 9022 dt 30.09.21, bordero Tetor 21, Vkb 11 dt 02.03.21
  Bashkia Fier (0909) GRAND KONSTRUKSION M Fier 6,840,019 2021-10-08 2021-10-12 65821110012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001,rik seg rruga e semanit, up 15 dt 02.06.21, njkont 5056/3 dt 02.06.21, njfit 5056/9 dt 28.06.21, kont 5056/11 dt 02.07.21, sit perf , memo e sherb 24.09.2021, akt kolaud 06.09.21, akt marrje ne dorez 06.09.21, fat 36/2
  Bashkia Fier (0909) ERVIN LUZI Fier 458,040 2021-10-08 2021-10-11 66321110012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Bashkia Fier 2111001,detergjent, up 9 dt 01.03.21, njkont 1970/3 dt 01.03.21, njfit 1970/10 dt 14.05.2021, kont 1970/12 dt 25.05.21, pcv marr malli ne dorez 25.05.21, fat 110/2021, fh 12 dt 30.06.21
  Bashkia Fier (0909) TEA - CO Fier 1,315,184 2021-10-08 2021-10-11 65721110012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001,mirm varr, up 42 dt 15.05.2017, njkont 4014/2 dt 15.05.17, njfit 03.07.17, kont 06.07.17, sit muaji Gusht 21, relacion 21.09.2021 i DSH, fat 11/2021
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 559,477 2021-10-08 2021-10-11 65921110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/11 dt 10.02.21, fat 23/2021, fh 13 dt 30.06.21
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 518,815 2021-10-08 2021-10-11 66121110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/11 dt 10.02.21, fat 86/2021, fh 145dt 31.08.21
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 554,208 2021-10-08 2021-10-11 66021110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/11 dt 10.02.21, fat 54/2021, fh 14 dt 31.07.21
  Bashkia Fier (0909) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Fier 4,794 2021-10-08 2021-10-11 66421110012021 Blerje dokumentacioni Bashkia Fier 2111001, UK 496 dt 13.09.2021, fat 297/2021