Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Cerrik (0808) All All 1,962,737,654.00 1,349 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) PETRIT LIKA Elbasan 111,138 2021-10-15 2021-10-18 46621100012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2110001 Bashkia Cerrik materiale speciale uprokurimi nr4 dt.01.06.2021procesverbal dt.01.06.2021 fature nr, 48/2021 dt.20.09.2021 fl hr nr, 30 dt.07.10.2021
  Bashkia Cerrik (0808) IMAG Elbasan 2,484,197 2021-10-14 2021-10-15 46521100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik mirmbajtje lyrje objekti up nr, 141 dt. 26.07.2021 kontrat dt, 01.09.2021 vendim procesverbal dt16.08.2021 situacion punimesh nr1
  Bashkia Cerrik (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 5,000,419 2021-10-14 2021-10-15 46721100012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2110001 Bashkia Cerrik sistemim asfaltim rruge Kahmuna uprokurimi nr, 13/2 dt02.02.2021 kontrat dt.15.04.2021procesverbal veendim dt. 09.04.2021 njoftim fituesi fature nr, 406/2021 dt, 31.08.2021 situacion nr1
  Bashkia Cerrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 50,000 2021-10-12 2021-10-13 46421100012021 Kompensime speciale te tjera 2110001 Bashkia Cerrik ndihme e fatkeqesi urdher nr, 135 dt, 11.10.2021lista emrore
  Bashkia Cerrik (0808) D-2020 & CO Elbasan 766,800 2021-10-12 2021-10-13 46321100012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2110001 Bashkia Cerrik uniforme e veshje paisje up nr, ,150/1 procesverbal dt.13.08.2021njoftim fituesi pr verbal i marrjes ne dorezim dt.22.08.2021fature nr, 41/2021 fl hr nr, 28 dt.05.10.2021
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 25,500 2021-10-12 2021-10-13 46221100012021 Te tjera transferta tek individet 2110001 Bashkia Cerrik shperblim dalje pension urdher nr, 134/1 dt11.10.2021 liste pagesa emrore
  Bashkia Cerrik (0808) Euglent Osmanaj Elbasan 200,000 2021-10-12 2021-10-13 45821100012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2110001 Bashkia Cerrik vendim gjyqi urdher nr, 132 dt. 11.10.2021 vendim gjykate nr, 2399 nr dosje 544 dt, 11.03.2020
  Bashkia Cerrik (0808) ZYRE E PERMBARIMIT PRIVAT QEVA Elbasan 200,000 2021-10-12 2021-10-13 46021100012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2110001 Bashkia Cerrik vendim gjyqi urdher i brenshem nr.134 dt11.10.2021 vendim nr.2377/846 vendim 510
  Bashkia Cerrik (0808) MEHMET CERRAGA Elbasan 200,000 2021-10-12 2021-10-13 45921100012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2110001 Bashkia Cerrik vendim gjyqi urdher nr, 133dt. 11.10.2021 vendim gjykate nr, 2184 nr dosje 34/231
  Bashkia Cerrik (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 243,774 2021-10-11 2021-10-12 45521100012021 Posta dhe sherbimi korrier 2110001 Bashkia Cerrik shpenzime postare urdher nr,133 permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) ZEQIRI Elbasan 2,128,536 2021-10-11 2021-10-12 45321100012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2110001 Bashkia Cerrik Pjese kembimi UP nr.43/2 dt 29.03.2021 NJF dt 19.04.2021 kont dt 27.04.2021 fat nr.27/2021 dt 21.09.2021 fh nr.27,27/1, dt.30.09.2021
  Bashkia Cerrik (0808) GAZMIR VISHKULLI Elbasan 108,210 2021-10-11 2021-10-12 45721100012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2110001 Bashkia Cerrik blere materiale up nr,15 dt.17.06.2019 procesverbal fature nr, 798 dt, 25.07.2019 fl hr nr. 58 dt, 25.07.2019
  Bashkia Cerrik (0808) Sofije Panxhi Elbasan 720,000 2021-10-11 2021-10-12 45421100012021 Sherbim per ngrohje 2110001 Bashkia Cerrik blere dru zjarri up nr, 29 dt, 21.01.2021 proces verbalnjoftim fituesi fature nr, 1/2021 dt, 14.09.2021 fl hr nr, 26
  Bashkia Cerrik (0808) KLUBI I FUTBOLLIT "TURBINA" Elbasan 746,062 2021-10-08 2021-10-11 45221100012021 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet 2110001 Bashkia Cerrik shpenzimkuot pjesmarrje urdher i brenshem nr131.situacion shpenz permbledhse
  Bashkia Cerrik (0808) ONE TELECOMMUNICATIONS Elbasan 57,196 2021-10-08 2021-10-11 45021100012021 Sherbime telefonike 2110001 Bashkia Cerrik shpenzim telefon permbledhse urdher nr, 132
  Bashkia Cerrik (0808) "GEGA CENTER GKG" Elbasan 804,073 2021-10-08 2021-10-11 45121100012021 Karburant dhe vaj 2110001 Bashkia Cerrik karburant up nr 336 dt 19.12.2019 kont dt 23.01.2020 njoft fituesi dt 20.01.2020 pv dt 06.01.2020 raport permbledhes dt 20.01.2020 vend dt 20.01.2020 pv marrje ne dorezim dt 07.02.2020 fat nr 1828 seri95368904 fh nr5
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 119,000 2021-10-08 2021-10-11 44921100012021 Shpenzime per honorare 2110001 Bashkia Cerrik honerare te individet urdher i brend nr 130 dt 06.10.2021 vendim nr, 110 liste pagese
  Bashkia Cerrik (0808) ELITE BAILIFF'S OFFICE Elbasan 7,640 2021-10-06 2021-10-07 43321100012021 Shtese page per funksionin 2110001 Bashkia Cerrik, ndalese page me permbledhese,vendim 198 , 90007-008087-13, 13-2020-2667, urdher adm 6 dt 1.2.2021, urdher sek 2793-1047urdher dt. 04.10.2021
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 12,255,936 2021-10-06 2021-10-07 44821100012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2110001 Bashkia Cerrik paga permbledhse Sabri Lici Nr, 025284461 nr punonjesish 254
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 216,474 2021-10-06 2021-10-07 44621100012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2110001 Bashkia Cerrik paga permbledhse Sabri Lici Nr, 025284461 nr punonjesish 5