Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Shijak (0707) All All 3,371,933,833.00 1,691 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 40,000 2021-10-14 2021-10-15 57021080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK HONORARE SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 25,500 2021-10-14 2021-10-15 57221080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK PG KOMISIONI I PUNESIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 310,000 2021-10-14 2021-10-15 56921080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK HONORARE VOLEJBOLLI VKB123SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 17,000 2021-10-14 2021-10-15 57121080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK PG KOMISIONI I PUNESIMIT SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 970,000 2021-10-12 2021-10-13 56721080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK HONORARE VOLEJBOLLI SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 50,000 2021-10-12 2021-10-13 56821080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK HONORARE FUTBOLLI SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) I&V Company Durres 287,256 2021-10-11 2021-10-12 56421080012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 56/2021 KONT 5136 DT 27.08.2021 BLERJE MAT PASTRIMI
  Bashkia Shijak (0707) T & P SH P K Durres 339,600 2021-10-11 2021-10-12 56521080012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 33 MAT ELEKTR KONT 5274 DT 07.09.2021
  Bashkia Shijak (0707) MBROJTJA DHE SHPËTIMI NGA ZJARRI Durres 828,000 2021-10-11 2021-10-12 56321080012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 70/2021 KONT 5421 DT 14.09.2021 FAT 70 BLERJE PAJISJE PROFESIONALE
  Bashkia Shijak (0707) Olsi Motors Durres 197,760 2021-10-11 2021-10-12 56621080012021 Sherbim per ngrohje 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 62/2021KONT 5401 DT 13.09.2021 RIP MJETI
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 9,432,775 2021-10-05 2021-10-06 54921080012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2108001 BASHKIA SHIJAK PG SIPAS LIST PAGESE
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 17,000 2021-10-05 2021-10-06 56221080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK PG ME KONTRATE SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 168,880 2021-10-05 2021-10-06 54721080012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2108001 BASHKIA SHIJAK PG SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA E TIRANES Durres 183,876 2021-10-05 2021-10-06 55121080012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2108001 BASHKIA SHIJAK pg SIPAS LIST PAGESE
  Bashkia Shijak (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,102,793 2021-10-05 2021-10-06 55021080012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2108001 BASHKIA SHIJAK pg SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) BANKA CREDINS Durres 92,286 2021-10-05 2021-10-06 54821080012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2108001 BASHKIA SHIJAK PG SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 550,948 2021-10-01 2021-10-04 54421080012021 Ndihme ekonomike 2108001 BASHKIA SHIJAK NDIHMA EK SIPAS LISTEPAGESES
  Bashkia Shijak (0707) AL-ASFALT Durres 5,000,000 2021-10-01 2021-10-04 54521080012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2108001 BASHKIA SHIJAK FAT 83 KONT 3453 SIST LGJ VJETER SHIJAK
  Bashkia Shijak (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 306,000 2021-10-01 2021-10-04 54621080012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2108001 BASHKIA SHIJAK MARRJE AMBJENTE ME QERA SIPAS LIST PAGESES
  Bashkia Shijak (0707) DR. RAJ. E SHERBIMIT TE TRANSP. RRUGOR Durres 23,737 2021-09-29 2021-09-30 54321080012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2108001 BASHKIA FAT 992 TAX AB276EL