Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 1,912,459,626.00 1,687 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) IT GJERGJI KOMPJUTER Devoll 63,988 2021-10-12 2021-10-13 67821050012021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIM MIREMBAJTJEJE NR FAT 40 DT 06.05.2021 URDH 707/2 DT 06.05.2021 AKT MARRJE NR 707/ 3 DT 06.05.2021
  Bashkia Bilisht (1505) STUDIO ADPK Devoll 12,133 2021-10-12 2021-10-13 68021050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA DEVOLL PAGES EPER KOLAUDIM"PERM I KUSHT TE BANES PER KOM E PAFAV' NR KONTRATE 27 DT 17.09.2021 NR FAT 28 DT 22.09.2021 UR PROK 2632/2 DT 07.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 37,000 2021-10-11 2021-10-12 67521050012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA DEVOLL BORDERO BONUS STREHIMI MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) Banka OTP Albania Devoll 21,500 2021-10-11 2021-10-12 67421050012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA DEVOLL BORDERO BONUS STREHIMI MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 44,792 2021-10-11 2021-10-12 67621050012021 Te tjera transferta tek individet BASHKIA DEVOLL BORDERO BONUS STREHIMI MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) PROMO PRINT Devoll 49,800 2021-10-06 2021-10-07 66921050012021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER AKTIVITET KULTUROR " PANAIR NE DEVOLL " NR FAT 41 DT 16.08.2021 NR KONTR 2347/1 DT 03.08.2021 AKT MARRJE 2374/4 DT 14.08.2021
  Bashkia Bilisht (1505) Banka OTP Albania Devoll 2,358,820 2021-10-06 2021-10-07 66521050012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA DEVOLL PAGAT MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 4,487,836 2021-10-06 2021-10-07 67221050012021 Ndihme ekonomike BASHKIA DEVOLL PAGESE BORDERO NDIHME EKONOMIKE MUAJI SHTATOR 2021 NR VENDIMI 09 DT 29.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) AD - STAR Devoll 269,701 2021-10-06 2021-10-07 65321050012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore BASHKIA DEVOLL PAGESE PER PERMISIMIN E KUSHTEVE TE KOMUNITETIT TE BANESAVE E PAFAV PLUS 5% NR FAT 03 DT 26.03.2021 CERF E MARRJES NE DOREZIM DT 21.09.2021 PROCE VERBAL KOLAUDIMI NR 2632/6 DT 26.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 17,000 2021-10-06 2021-10-07 66321050012021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAFGESE PER AKTIVITTE PER 7 GUSHTIN MUAJI TETOR 2021 NR MARVESHJE 2406/1 DT 26.08.2021 NR KERKESE 2406 DT 05.08.2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 9,537,590 2021-10-06 2021-10-07 66421050012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA DEVOLL PAGAT MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA E TIRANES Devoll 228,076 2021-10-06 2021-10-07 67121050012021 Ndihme ekonomike BASHKIA DEVOLL PAGESE BORDERO NDIHME EKONOMIKE MUAJI SHTATOR 2021 NR VENDIMI 09 DT 29.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA E TIRANES Devoll 22,523 2021-10-06 2021-10-07 66821050012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA DEVOLL BORDERO PAGAT MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA KOMBETARE TREGTARE Devoll 816,494 2021-10-06 2021-10-07 66621050012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA DEVOLL PAGAT MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 273,456 2021-10-06 2021-10-07 66721050012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA DEVOLL BORDERO PAGAT MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) Banka OTP Albania Devoll 527,768 2021-10-06 2021-10-07 67021050012021 Ndihme ekonomike BASHKIA DEVOLL PAGESE BORDERO NDIHME EKONOMIKE MUAJI SHTATOR 2021 NR VENDIMI 09 DT 29.09.2021
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 20,712 2021-10-05 2021-10-06 65521050012021 Shperblim per ish-ushtaraket BASHKIA DEVOLL PAGESE KALIMTARE Z. NEMIK BAJRAKTARI MUAJI SHTATOR 2021
  Bashkia Bilisht (1505) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Devoll 615,012 2021-09-30 2021-10-04 65421050012021 Elektricitet BASHKIA DEVOLL PAGESE PER ENERGJI ELEKTRIKE MUAJI GUSHT PERMBLEDHSJA E MUAJIT GUSHT 2021
  Bashkia Bilisht (1505) GJELBERIMI - SHPK Devoll 49,800 2021-09-27 2021-09-28 65121050012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA DEVOLL PAGESE PER BLERJE LULE NR FAT 06 DT 05.05.2021 URDH 1461/1 DT 05.05.2021 AKT MARRJE NE DOREZIM 27 DT 05.05.2021
  Bashkia Bilisht (1505) Joanis Kaçori Devoll 256,000 2021-09-27 2021-09-28 65021050012021 Sherbime te tjera BASHKIA DEVOLL PAGESE PER SHERBIME FIZIOTERAPIE NR KONTRATE 22 DT 28.07.2021 NR FAT 1 DT 23.09.2021