Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bulqize (0603) All All 2,866,549,569.00 2,054 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) ARSON ISLAMI Bulqize 99,900 2021-10-14 2021-10-15 64421030012021 Kancelari BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim "Blerje leter shkrimi A4", Urdher nr.4728/1 dt.28.09.2021, fat nr.1/2021 dt.28.09.2021 FH nr.28 date.28.09.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 68,850 2021-10-14 2021-10-15 64621030012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim qera objekti Korrik Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) MARKET CAMI Bulqize 215,604 2021-10-14 2021-10-15 64221030012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim furnitorin MARKET CAMI per "Blerje ushqimesh", PO pl.nr.5401, UP nr.2151 dt.19.05.2021, kontrate dt.21.06.2021, fat nr.6/2021 dt.20.09.2021, FH nr.27 date.20.09.2021, L 2.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 85,500 2021-10-14 2021-10-15 64521030012021 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim bonuse qeraje per periudhen Tetor 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 10,200 2021-10-14 2021-10-15 64721030012021 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim ruajtje,mirmbajtje si dhe sherbime teknike ne përsëritesin televiziv Sofracan Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) CORRECTOR Bulqize 6,000 2021-10-13 2021-10-14 64021030012021 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Urdher ekzekutimi nr.8476 dt.21.08.2016 per punonjesin Sefedin Lala Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Bulqize 22,773 2021-10-13 2021-10-14 63821030012021 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim detyrim permbarimor Shtator 2021 per punonjesin Adhurim Hidri..
  Bashkia Bulqize (0603) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Bulqize 8,412 2021-10-13 2021-10-14 63921030012021 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim detyrim permbarimor Shtator 2021 per punonjesin Brikel Durici.
  Bashkia Bulqize (0603) REJ.ON.OIL Bulqize 1,612,754 2021-10-13 2021-10-14 64121030012021 Karburant dhe vaj BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim " Blerje Karburanti", U.Bl. pl nr.5384,UP nr.363 dt.20.01.2021, kontrate.23.03.2021, fat nr.54/2021 dt.07.10.2021 FH nr.13 date.08.10.2021, L7.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 667,116 2021-10-11 2021-10-12 63121030012021 Ndihme ekonomike BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim 6% Ndihme Ekonomike per muajin Gusht 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 247,169 2021-10-08 2021-10-11 63021030012021 Sherbime te tjera BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Nd financiare, Vkb nr.265 dt.27.07.2021. dhe konfirmim nr.750/1 dt.06.08.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RADIKA Bulqize 233,928 2021-10-07 2021-10-08 62921030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion perfund nr.4 "Rik.i kanalit vadites Zona D VajkaI", PO.pl.nr.4773, UP nr.107 dt.18.04.2017, kontr.dt.30.05.2017, fat nr.3/2021 dt.10.09.2021, Pv.Kolaudimi. dt.28.01.2021,L5, nrd.19614 dt.31.12.18
  Bashkia Bulqize (0603) UJSJELLSI/B Bulqize 250,674 2021-10-07 2021-10-08 62821030012021 Uje BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim shpenzime uje i pijshem Gusht 2021 fat. dt.31.08.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 42,785 2021-10-06 2021-10-07 60921030012021 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga Veterinaria Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 116,683 2021-10-06 2021-10-07 61021030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga B.Kullimit Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 104,852 2021-10-06 2021-10-07 61121030012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga Zhvillimi i turizmit Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 649,468 2021-10-06 2021-10-07 61321030012021 Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga Cerdhe Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 61,811 2021-10-06 2021-10-07 60521030012021 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga Strehimi Social Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 591,130 2021-10-06 2021-10-07 60721030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga DSHP Shtator 2021.
  Bashkia Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 323,042 2021-10-06 2021-10-07 61721030012021 Shtese page per funksionin BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim paga Gjendja Civile Shtator 2021.