Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj All 3,303,900.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 449,800 2020-02-14 2020-02-19 44521010012020 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane blerje bileta udhetimi fat nr 60740942, date 20.11.2019
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 98,500 2020-02-14 2020-02-18 44921010012020 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane blerje bileta udhetimi fat 60740945, date 02.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 395,000 2020-02-14 2020-02-18 44421010012020 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane blerje bileta udhetimi fature nr 60740941, date 20.11.2019
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 74,500 2019-12-12 2019-12-27 450721010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane likuidm blerje bileta udhetimi per transp ajror nderkomb 2019 UP 41307 30.10.19 PV vl 41307/2 31.10.19 fat.60740938 04.11.19 PV 04.11.19 shk 44602 21.11.19
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 237,600 2019-12-03 2019-12-13 434921010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane Likuidim blerje bileta udhetimi transp ajror nderkomb 2019 UP 32687/1 11.10.19 PV 11.10.19 fat.60740936 12.10.19 PV 12.10.19 shk 43532 14.11.19
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 285,000 2019-11-14 2019-11-21 418021010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane blerje bileta udhetimi per transp ajror nderkomb 2019 UP 36770/1 03.10.19 PV 03.10.19 fat.60740934 04.10.19 PV 04.10.19 shk 42639 08.11.19
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 79,800 2019-11-05 2019-11-11 400421010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane Likuidim blerje bileta udhetimi per transport ajror nderkomb 2019 UP 35595/3 30.09.19 PV vl 35595/5 30.09.19 PV 2 01.10.19 fat.60740932 01.10.19 PV 01.10.19 shk.39278 18.10.19
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 382,000 2019-10-25 2019-10-29 385621010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane Blerje bileta urdhertim Up 35870/3 dt 30.09.2019 njoft fit 30.09.2019 fat 60740931 dt 01.10.2019 pv 01.10.2019
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 121,700 2019-10-11 2019-10-16 365821010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane bileta udhetimi UP 33378/3, dt 12.09.2019 Fat nr.60740930, dt 13.09.2019
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 995,000 2019-09-23 2019-09-25 324821010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane Blerje bileta udhetimi transp ajror nderkomb viti 2019 shk.27346/11 03.09.2019 UP 27346/3 18.07.19 PV 27346/5 18.07.19 fat.60740924 26.07.2019 PV 26.07.2019
  Bashkia Tirana (3535) Adenis Pashaj Tirane 185,000 2019-05-03 2019-05-07 145221010012019 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane Blerje bileta udhetimi transp ajror nderkombetar 2019 shk.13916 29.03.2019 UP 13916/2 03.04.2019 PV 13916/5 03.04.2019 PV 4 03.04.2019 form.13816/9 03.04.2019 fat.60740913 04.04.19PV 04.04.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >