Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) All All 45,786,070,445.00 11,595 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) QENDRA '' PIRAMIDA '' Tirane 8,918,919 2021-10-08 2021-10-13 328021010012021 Bursa 2101001 Bashkia Tirane Programi Tumo kontrate 8084/3 date 10.05.2021 fat 1/2021 dt 05.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,440,162 2021-10-08 2021-10-13 323021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likuj grant rindertim DS4-Ds5 per Jonuz Koci, VKB nr.7, dt 13.02.2020, Listepagesa tetor 2021
  Bashkia Tirana (3535) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Tirane 320,442 2021-10-06 2021-10-13 323521010012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 2101001 Bashkia Tirane Likuj vendim gjyqes per Ndue Ruci, vend gjyk shk 1 vazhd 1716, dt 02.06.2021, kont sherb dt 05.07.2021, UK 27013/5, dt 24.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2021-10-06 2021-10-13 324021010012021 Elektricitet 2101001 Bashkia Tirane Shpenzim elektric korrik 2021, Ibrahim Kaci, kont vazhd 1789, dt 14.01.2021, kodi klien AL0046923, fat 416860513, dt 31.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 12,465 2021-10-06 2021-10-13 324421010012021 Elektricitet 2101001 Bashkia Tirane Likujd elektric korrik 2021, Arben Mali, Kontr vazhd 20082/6, dt 18.07.2017, kod klien TR1F0900130262064, Fat 41688491, dt 29.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 179,018 2021-10-06 2021-10-13 323221010012021 Sherbime telefonike 2101001 Bashkia Tirane Shpenzime telefonik aparat dhe arsim, sipas permbledhses gusht 2021
  Bashkia Tirana (3535) NOVATECH STUDIO Tirane 1,102,213 2021-10-07 2021-10-13 324321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuj mbikqy per Ndertim Rehabil ne Rr Tom Plezha, Praktik ush 4087, date 2020, fat 63/2021, dt 13.09.2021, kontra nr.7668/16, dt 27.03.2020
  Bashkia Tirana (3535) ENUAR MERKO Tirane 145,860 2021-10-06 2021-10-13 323121010012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2101001 Bashkia Tirane Likuj pjesor i vend gjyqes per Mimoza Krasniqi, tatim deri 01.09.2021, Vend gjyk shk 1 vazh 1865, dt 19.04.2016, Vend gjyk Apel vazhd 554, dt 10.06.2020, UK vazhd 10008, dt 03.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) 4 A-M Tirane 538,590 2021-10-07 2021-10-13 323921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likuj sit nr3 per "Ndertim i godin Tip ne RSU nr.3)(Nr.1), Prak ush 14067/1, dt 14.04.2021, pjese e mbet e fat ush 3023, dt 2021, kontr vazhd 27394/65, dt 27.10.2020, sit nr.3,dt 10.08.21, fat 62/2021,dt 12.08.21difer
  Bashkia Tirana (3535) FEDERATA PESHENGRITJE Tirane 1,960,000 2021-10-08 2021-10-12 329421010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Proj sport "Grumbull i ekip komb te FSHP-se per LO", Vkak 93, dt 02.07.2021, Uk 26787, dt 05.07.2021, Akt marr 26787/1, dt 05.07.2021, Fature 1/2021, dt 08.10.2021, Proces verbal dt 20.07.2021.
  Bashkia Tirana (3535) GLOBAL SECURITY Sh.p.k Tirane 12,131,880 2021-10-11 2021-10-12 330021010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane sherb te integr sig god ne inst arsimor&inst te tj BT kontr vazhd nr12178/1 dt.10.04.20 PV 16.08.2021 fatura 563/2021 dt 15.09.21 rap sherb 190/11 dt.15.09.21
  Bashkia Tirana (3535) SHOQATA "SEKTRA" Tirane 2,479,400 2021-10-08 2021-10-12 329221010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 BAshkia Tirane Projekt Rinor Tirana Kryeqytet europian i Rinise 2020 konferenca Rinore mbajtur tatim burim VKAK 23 dt.03.03.21 Uk.9740/1 dt 18.03.2021 akt m,ar 9740/2 dt.18.03.21 fat 5/2021 dt.07.07.21 PV marr dorzim 06.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) Euglent Osmanaj Tirane 280,000 2021-10-06 2021-10-12 322921010012021 Shpenzime gjyqesore 2101001 Bashkia Tirane Likujd tarif permbarim oer Dragut Kuka, Vend gjyk shk1 vazhd 6238, dt 04.11.2014, Vend gjyk Apel vazhd 1767, dt 09.07.2015, UK vazhd 16747/3, dt 29.06.2021, fat 6/2021, dt 21.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) TIRANA AUTO Tirane 3,340,800 2021-10-06 2021-10-11 323321010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Mjete rrugore qera operacinale (Leasing ) per BT gusht 2021 fat 46/2021 dt.02.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) SHOQATA JON MUSIC Tirane 6,289,998 2021-10-06 2021-10-11 326721010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Projekt Kulturor Kenga Magjike 2021 tatim ne burim VKAK 38 dt 02.04.2021 Uk 12086/1 dt 19.04.21 akt marrveshje 12086/2 dt 19.04.21 fatura 8 dt 15.09.21 PV 29.05.21
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 17,497,118 2021-10-06 2021-10-11 324221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim objekti ndertimi i godines TIP ne RSU 2(nr.4) ngurtesim garancie Kont vazh nr.27394/61 dt.26.10.20 sit 03 dt.20.08.21 fat 801/2021 dt.20.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) FONDACIONI "DRITAN HOXHA" Tirane 6,700,000 2021-10-06 2021-10-11 326821010012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Projekt Kulturor 'ora e Tiranes 3 tatim burim VKAK 47 dt 05.05.2021 UK 5577/1 dt 07.05.21 akt marrveshje 5577/2 dt 07.05.2021 fat 1/2021 dt 30.07.21 PV marr dorezim 30.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) StarTek Tirane 53,342,931 2021-10-08 2021-10-11 329121010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Sit 6 Ndertim i shkolles Sami Frasheri garanci kont vazh 27394/59 dt 23.10.2020 sit 6 date 15.09.2021 fat.42/2021 date 24.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) ENTI KOMBETAR I BANESAVE Tirane 121,427 2021-09-29 2021-10-08 318721010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Bonus strehimi per trajt per projek"Rehab K.Parist dhe Rr Kavajes", VKB 44, dt 30.01.2019, lista sipas vkb 44
  Bashkia Tirana (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2021-09-29 2021-10-08 320921010012021 Sherbime telefonike 2101001 Bashkia Tirane Shpen telef per sekt e opin publ gusht 2021, fat 21636/2021, dt 09.09.2021, shkresa 35065, dt 14.09.2021