Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED All 1,077,853,984.00 433 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,244,400 2021-10-14 2021-10-18 230310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 394/11dt 16.5.21.fat nr 360852957/2021 dt 8.10.2021.fh nr 19505 dt8.10.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 875,448 2021-10-14 2021-10-18 230510130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-Shp miremb aparatura mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/35dt 4.2.21.fat nr 360852944/2021 dt 6.10.2021.sit per periudh 1.9-30.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 36,960 2021-10-11 2021-10-13 226210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 983/18dt 23.9.2021.fat nr360852902/2021 dt1.10.2021.fh nr 19455dt 1.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,600 2021-10-06 2021-10-08 223410130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas MK 983/6 dt12.5.21.kerk DSHF 983/7 dt 14.5.21. kont nr 983/18dt 23.9.2021.fat nr360852865/2021 dt27.9.2021.fh nr 19431 dt 27.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,712,000 2021-09-28 2021-09-30 220710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje barna sipas MK 181/2 dt 18.1.21.kerk DSHF 181/55 dt 6.7.21.kont nr 181/76 dt 28.7.21.fat nr 360852534/2021 dt 4.8.21.fh nr 19250 dt 4.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,872,260 2021-09-28 2021-09-30 220510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 394/11dt15.6.21.fat nr 360852836/2021 dt 22.9.21.fh nr 19408dt22.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 23,040 2021-09-22 2021-09-23 216910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr392/11dt25.6.21.fat nr 360852778/2021 dt 14.9.21.fh nr 19373dt 14.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 933,811 2021-09-21 2021-09-23 214910130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb apart sipas kont ne vazhdim nr173/35dt4.2.21.fat nr3608512722/2021 dt 7.9.21.sit per periudh 31.7-31.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 371,520 2021-09-22 2021-09-23 216710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr66/20dt25.5.21.fat nr 360852758/2021 dt 14.9.21.fh nr 19375dt 13.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,098,800 2021-09-20 2021-09-22 213210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr394/11 dt15.6.21.fat nr 360852746/2021 dt9.9.21.fh nr 19359 dt 9.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 133,560 2021-09-20 2021-09-22 212910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr223/14 dt21.7.21.fat nr 360852745/2021 dt9.9.21.fh nr 19358 dt 9.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 88,440 2021-09-16 2021-09-20 208510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- materiale mjekesore kont vazhdim nr 983/11 date 20.05.2021 fat nr 360852678/2021 date 31.08.2021 fh nr 19343 date 31.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 120,450 2021-09-16 2021-09-20 209810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeksore sipas.kont ne vazhdim nr 1685/4 dt 22.6.2021.fat nr360852699/2021 dt 2.9.2021.fh nr 19346 dt 2.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 3,090,600 2021-09-15 2021-09-17 206510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeks sipas MK 511/21dt 27.4.2020.AMSH 511/22 dt4.5.2020.kont n1142/6dt 28.4.2021.fat nr306852662/2021 dt 25.8.2021.fh nr 19328 dt 25.8.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 613,500 2021-09-15 2021-09-17 206610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeks sipas kont ne vazhdim nr 392/11 dt 25.6.21.fat nr 360852633/2021 dt 20.8.21.fh nr 19310 dt 20.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 569,400 2021-09-15 2021-09-17 206710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1685/4dt 22.6.21.fat nr 360852671/2021 dt 27.8.21.fh nr 19334 dt 27.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 405,000 2021-09-07 2021-09-08 200710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-shp blerje mat mjeksore sipas kont nr393/10dt14.6.2021.MK 3256/39 dt 21.1.21.AMSH3256/40 dt 21.1.2021.fat nr360852621/2021 dt 18.8.2021.fh nr 1929 dt 18.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,600 2021-09-07 2021-09-08 202210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 983/11 date 20.05.2021 fat nr 360852636/2021 date 23.08.2021 fh nr 19312 date 23.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,653,450 2021-09-07 2021-09-08 201310130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 1685/4 date 22.06.2021 fat nr 360852620/2021 date 18.08.2021 fh nr 19298 date 19.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,422,144 2021-09-07 2021-09-08 198910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602 mat mjek. sipas kon ne vazhdim, nr 1697/5, dt 24.06.2021, fh 19294,dt 18.8.2021, ft nr 360852619, dt 18.8.2021