Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL All 626,508,391.00 402 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 134,400 2021-10-05 2021-10-07 222610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 394/11dt 15.6.2021.fat nr511/2021 dt 28.9.2021.fh nr 19438 dt 29.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 15,300 2021-10-05 2021-10-07 222510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1720/4dt 25.6.2021.fat nr510/2021 dt 28.9.2021.fh nr 19440 dt 29.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,255,255 2021-09-28 2021-09-29 220010130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/21dt1.2.21.fat nr475/2021 dt 22.9..21.relac tek dt 22.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,426,884 2021-09-28 2021-09-29 220110130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/36 dt 4.2.21.fat nr478/2021 dt 22.9..21.relac tek dt 22.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,144,265 2021-09-28 2021-09-29 220410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/36 dt 4.2.21.fat nr479/2021 dt 22.9..21.relac tek dt 22.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,019,178 2021-09-28 2021-09-29 220310130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/75 dt 3.3.21.fat nr477/2021 dt 22.9..21.relac tek dt 22.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,058,926 2021-09-28 2021-09-29 220210130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-lik sherb miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/36 dt 4.2.21.fat nr476/2021 dt 22.9..21.relac tek dt 22.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 82,000 2021-09-16 2021-09-20 209610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-mat mjeksore sipas.kont ne vazhdim nr 696/11 dt 21.6.2021.fat nr193/2021 dt 1.9.2021.fh nr 19345 dt2.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 7,391,640 2021-09-16 2021-09-20 208110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602- materiale mjekesore kont vazhdim nr 394/11 date 15.06.2021 fat nr 179/2021 date 31.08.2021 fh nr 19344 date 31.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,052,280 2021-09-07 2021-09-08 201210130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 392/11 date 25.06.2021 fat nr 134/2021 date 18.08.2021 fh nr 19296 date 18.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 366,000 2021-09-07 2021-09-08 201610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 394/11 date 15.06.201 fat nr 140/2021 date 20.08.2021 fh nr 19309 date 20.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,125,809 2021-09-07 2021-09-08 197010130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT lik miremb aparatura ,urdh prok nr 3558 dt 25.11.2020,njof fit 173/9 dt 11.01.2021,kontr 173/36 dt 4.2.2021,fat 72/2021 dt 30.07.2021,situac 4.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,365,860 2021-09-07 2021-09-08 202710130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT materiale mjekesore kont vazhdim nr 394/11 date 15.06.2021 fat nr 157/2021 date 25.08.2021 fh nr 19327 date 25.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 799,200 2021-08-26 2021-08-30 189110130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- Materiale mjekesore kont vazhdim nr 392/11 date 25.06.2021 fat nr 101/2021 date 05.08.2021 fh nr 19218 date 05.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 123,780 2021-08-26 2021-08-30 189010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- Materiale mjekesore kont vazhdim nr 696/7 date 08.06.2021 fat nr 102/2021 date 05.08.2021 fh nr 19219 date 05.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,325,600 2021-08-25 2021-08-27 186910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-materiale mjekesore kont vazhdim nr 394/11 date 15.06.2021 fat nr 93/2021 date 03.08.2021 fh nr 19217 date 05.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,685,540 2021-08-25 2021-08-27 187610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-materiale mjekesore kont vazhdim nr 1720/4 date 25.06.2021 fat nr 94/2021 date 04.08.2021 fh nr 19216 date 05.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 328,500 2021-08-25 2021-08-27 187010130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-materiale mjekesore kont vazhdim nr 1685/4 date 22.06.2021 fat nr 92/2021 date 03.08.2021 fh nr 19201 date 03.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 403,440 2021-08-26 2021-08-27 190510130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT- Materiale mjekesore kont vazhdim nr 696/7 date 08.06.2021 fat nr 254/2021 date 19.07.2021 fh nr 19149 dt 22.07.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,002,740 2021-08-24 2021-08-26 185110130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-sherbim mirembajtje aparatura kont 173/75 date 03.3.2021 fat nr 70/2021 date 30.07.2021