Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENEL HOXHAJ All 1,030,000.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Malësia e Madhe (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 90,000 2014-12-18 2014-12-18 17410111242014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1011124-Zyra Arsimore ( lik.fat.13,dt.09.12.2014, ser.008019)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 5,000 2014-12-15 2014-12-16 21110100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajonale tatimore likuj fat nr 6245709 dt 15.12.2014
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 60,000 2014-12-11 2014-12-12 23821300012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2130001-Bashkia(lik,fat.nr.100,dt.10.12.2014,ser.6245791)
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 116,000 2014-11-07 2014-11-10 21421300012014 Sherbime te tjera Bashkia (tr.ne TV)fature nr.ser.6245795 dt.03.11.2014,nr.103)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Shkoder (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 6,000 2014-10-14 2014-10-14 15710100732014 Libra dhe publikime profesionale drej rajo tatimore likuj fat nr 26.09.2014
  Komuna Velipoje (3333) ZENEL HOXHAJ Shkoder 560,000 2014-08-01 2014-08-04 9427660012014 Sherbime te tjera KOMUNA VELIPOJE FAT 6245789 DT 22.07.2014
  Bashkia Koplik (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 83,000 2014-05-26 2014-05-26 8321300012014 Sherbime te tjera Bashkia (tr.ne TV)fature nr.ser.004482 dt.22.05.2014
  Komuna Kastrat (3323) ZENEL HOXHAJ M.Madhe 110,000 2014-04-28 2014-04-29 8526270012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 2627001 Komuna Kastrat (ak.soc.)fature nr.004479 dt.06.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >