Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All XH & M All 9,079,200.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 516,000 2014-07-16 2014-07-17 32210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJ RUTINE AKSI BERAT GLLAVE ANTENE FAT NR 12 DT 03.07.2014 SERIA 72725381 SITUACIONI 6 LISTA 2.3 KOKNTRATE 24.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 522,000 2014-07-16 2014-07-17 32310060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJ RUTINE AKSI PERMET CARCOVE TRE URAT FAT NR 11 DT 03.07.2014 SERIA 72725380 SITUACONI 6 LISTA 2.3 KONTRATE 24.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 522,000 2014-06-12 2014-06-17 25010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5796 mirembajtje permet corovode tre urat fat nr 10 dt 05.06.2014 seria 72725378 situacioni nr 5 lista 2.3 kontrate 24.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 516,000 2014-06-12 2014-06-16 25110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER ub 5788 mirembajte berat gllave antene situacioni nr 5 kontr dt 24.12.2013 fat nr 11 dt 05.06.2014 seria 72725379
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 522,000 2014-05-14 2014-05-16 18510060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5613 MIREMBAJTJE AKSI PERMET COROVODE TRE URAT PRILL 2014 FAT NR 9 DT 06.05.2014 SERIA 72725377 SITUACION 4 KONTRATA 24.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 516,000 2014-05-14 2014-05-16 18410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5614 MIREMBAJTJE AKSI BERAT GLLAVE ANTENE PRILL 2014 FAT NR 8 DT 06.05.2014 SERIA 72725376 SITUACIONI NR 4 KONTRATA DT 24.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 1,654,140 2014-04-15 2014-04-17 14410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5476 miremb ruga BERAT/GLLAVE/ANTENE, PERMET/3URAT, KONTRATE 24/02/2013, FATURA 6,7, NR SERIAL 72725375,72725374
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 2,144,730 2014-03-24 2014-03-25 10910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5392 NR SER 72725372/72725373 FAT 4+5
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) XH & M Gjirokaster 2,166,330 2014-02-24 2014-02-25 4510060672014 Unspecified 1006067 DREJTORIA E RAJONIT JUGURGJIROKASTER, MIREMB. RUTINE RRUGA BERAT-Q.GLLAVE, MIRMB. RRUGA PERMET- CARSHOVE SERIA NR 72725370, 72725369
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >