Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLLAZNIA SH.P.K. All 114,165,792.00 86 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 10,000 2014-12-30 2014-12-31 94710170512014 Shpenzime per pritje e percjellje REP 4001 shpenz pritje program 6931/2 dt 28.8.14 pv prok vl vogla 16.9.14 ft 429 dt 16.9.14 s 16077429
  Bashkia Durres (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 9,056,400 2014-12-30 2014-12-31 70721070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SIT NR 1 RIK RRUGA SULEJMAN PITARKA NE L. 18 ISH KENETA FAT NR 470 DT 24.12.2014
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 245,748 2014-12-29 2014-12-30 45310160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 89 seri 17817989 dt 26.12.14,fh 68 dt 26.12.14
  Aparati Qendror INSTAT (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 1,120,800 2014-12-29 2014-12-30 69710500012014 Kosto e trajnimit dhe seminareve INSTAT shpenzime trajnimi ABF kont.1317/4 dt.22.12.14 form. kont.22.12.2014 up.1317 dt.26.11.14 up.1317/1 dt.26.11.2014 rap. permb.1317/2 dt.19.12.2014 pv. 24.12.2014 fat.988 dt.24.12.2014 seria 17817988
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 478,643 2014-12-29 2014-12-30 9821018142014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Shkolla L. Gurakuq ushqime ko ne vazhd 10.03.14 perm 24.12.14 fh 62-68 dt 24.12.14
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) VLLAZNIA SH.P.K. Durres 3,796,998 2014-12-29 2014-12-30 18410160862014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME RIPARIM MURI RRETHUES
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 701,674 2014-12-29 2014-12-30 45810160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese ushqime kontr 15.09.14, ft 91/95 dt 26.12.14 sr 17817991/992, fh 67 dt 26.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 146,208 2014-12-24 2014-12-26 44610160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 76 seri 17817976 dt 03.12.14, fh 08 dt 03.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 340,800 2014-12-24 2014-12-26 44510160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 77 seri 17817977 dt 08.12.14, fh 09 dt 08.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 233,299 2014-12-24 2014-12-26 44210160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 71/72 seri 17817971/72 dt 19.12.14,fh 64/65 dt 19.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 170,916 2014-12-24 2014-12-26 44410160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 80 seri 17817980 dt 14.12.14, fh 12 dt 14.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 162,324 2014-12-24 2014-12-26 44310160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese ushqime kontr 15.09.14, ft 73/74 dt 19.12.14 sr 17817973/74, fh 66 dt 19.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 79,560 2014-12-24 2014-12-26 44710160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 76 seri 17817976 dt 3.12.14, fh 08 dt 3.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 214,020 2014-12-24 2014-12-26 44910160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 75 seri 17817975 dt 02.12.14, fh 06/7 dt 02.12.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 486,545 2014-12-15 2014-12-16 42310160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 63 seri 17817963 dt 02.12.14,ft 64 dt 2.12.14 sr 17817964, fh 5/6 dt 2.12.14 dt 18.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 1,601,214 2014-12-15 2014-12-16 42210160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 56/57/58/59 seri 17817956/57/58/59 dt 17.11.14, fh 1/2/3 dt 17.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 58,752 2014-12-15 2014-12-16 42610160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate 409/3 date 15.10.2014, fature nr 952 seri 17817952 dt 30.11.14, fh 1 dt 30.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 61,074 2014-12-10 2014-12-11 40410160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 951 seri 17817951 dt 30.11.14,fh 67 dt 30.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 137,492 2014-12-10 2014-12-11 40310160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues, pagese ushqime kontr 15.09.14, ft 43 dt 18.11.14 sr 17817943, fh 60 dt 18.11.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) VLLAZNIA SH.P.K. Tirane 58,496 2014-12-10 2014-12-11 40010160572014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese ushqime kontrate vazhdim date 19.03.2014, fature nr 44 seri 17817960 dt 18.11.14,fh 60 dt 18.11.14