Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI All 52,760,645.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Baz (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 1,810,397 2014-12-30 2014-12-31 21826470012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Baz (2647001) Lik. Det."V":13 Rehb.isistem ujites Baz situac.nr.2 fat.nr.219 dt30.04.2013
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 8,055,559 2014-12-29 2014-12-30 59621320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.5 Objekti "Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.283 Dt.25.12.2014 Kontr. Punime Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Komuna Baz (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 5,320,301 2014-12-29 2014-12-29 21326470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Baz (2647001) Lik. Rehb.isistem ujites Baz situac.nr.3 fat.nr.282 dt.25.12.2014
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 10,376,588 2014-12-17 2014-12-17 57021320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.4 Objekti "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.281 Dt.05.12.2014 Kontr. Punime Nr.985 Dt.14.07.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 4,289,923 2014-12-01 2014-12-02 53521320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.03 Objekt "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.278 Dt.25.11.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014 Kontr. Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 13,904,751 2014-11-11 2014-11-12 49521320012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Progr. Nr.02 Objekt "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.270 Dt.30.10.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014 Kontr. Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 8,790,654 2014-09-10 2014-09-10 36521320012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Burrel (2132001) Lik. Situac. Nr.01 Objekt "Rik. Kompleksi i Lodrave Burrel".Fat.Nr.264 Dt.24.08.2014 Urdh. Prok. Nr.58 Dt.06.05.2014 Kontr. Nr.985 Prot. Dt.14.07.2014.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 114,202 2014-05-12 2014-05-15 17921320012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Burrel (2132001) Lik. Garanci per sip. punime objekti "Emertime rruge,sheshe,nr.godina e sinjalistika ne qyt. Burrel".Urdh. Nr.124 Dt.10.12.2013 Prec.-Verb. Perf. Dt.17.12.2013.
  Bashkia Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM MARTIN PJETRI Mat 98,270 2014-05-12 2014-05-15 18021320012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashk. Burrel (2132001) Lik. Garanci per sip. punime objekti "Sistemim 2-Blloqe Pallatesh L.Pjeter Budi Burrel".Urdh. Nr.125 Dt.10.12.2013 Prec.-Verb. Perf. Dt.17.12.2013.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >