Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VLER-INVEST All 1,484,967.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) VLER-INVEST Berat 237,600 2014-12-30 2014-12-31 76921020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 79.dt.10.12.2014
  Bordi i KullimitDurres (0707) VLER-INVEST Durres 10,680 2014-12-26 2014-12-29 29010050682014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE MBIKQYRJE OBJEKTI KUL SPITALLE LIK FAT NR 83 DT 16.12.2014
  Aparati Ministrise se Punes (3535) VLER-INVEST Tirane 177,600 2014-12-01 2014-12-02 62110250012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E MIRQ RSOC DHE RINISE RIKO NDERTESE MBIKQ FAT 61 DT 07.05.14 KONT 1454/2 DT 09.07.12 NE VAZHD
  Universiteti Bujqesor (3535) VLER-INVEST Tirane 69,847 2014-11-27 2014-11-27 47310110412014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Univer.Bujqesor MBIK. PUNIMESH URDH. 20.02.2014 KONTRATE BAZE 1962/10 DT 21.02.2014 KONTRATE SHTESE 1962/21 DT .24.03.2014 FAT 63 DT 9.06.2014 SERI 12169967 FAT 64 DT 9.06.2014 SERI 12169968
  Materniteti Tirane (3535) VLER-INVEST Tirane 5,160 2014-10-22 2014-10-23 42110130502014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore SUOGJ M.GERALDINA supervizor salla gjin. Up. 12.08.2014 ft. 12.08.2014 kontr.14.08.2014 fat.67(12169971) dt. 16.09.2014
  Komuna Baldushk (3535) VLER-INVEST Tirane 220,000 2014-08-20 2014-08-21 5427970012014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Kom Baldushk pagese supervizori , urdher kryetari nr.9 dt.04.07.2011 kont. supervizori dt.07.07.2011 fat.nr.65 dt.19.08.2014 nr. serial fat.12169969
  Bashkia Tirana (3535) VLER-INVEST Tirane 182,400 2014-07-23 2014-07-24 60821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane MBIKQ RIK RRUGA HIM KOLLI SHGKRESA 3986/1 DT 19.06.2014 SIT 10.03.14 FAT 12169959 DT 10.03.14 KONT 112/16 DT 27.11.12 NE VAZHD
  Bashkia Fushe Kruje (0716) VLER-INVEST Kruje 400,000 2014-06-03 2014-06-04 31921630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 62 dt 2.06.2014 nga bashkia f kruje
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) VLER-INVEST Durres 142,800 2014-05-05 2014-05-06 25810111502014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore SUPERVIZIM PUNIMESH KAMPUSI/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Bashkia Tirana (3535) VLER-INVEST Tirane 38,880 2014-04-29 2014-04-29 304 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq punime degezimi 5 Maji ,urdh prok nr 53 dt 24.07.2012,njof APP 53 dt 24.07.2012,njof fituesi 53/8 dt 15.08.2012,kontr 53/11 dt 20.09.2012,fat seri 83496995 dt 07.08.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >