Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VEGA All 2,015,109,441.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 42,897,273 2014-12-30 2014-12-31 179310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 9491/1 dt 29.12.14 Sit Nr. 17 Fat Nr.19 dt 26.12.2014 ser ser 061662019 Kontrat Nr. 3680/4 dt 07.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 127,861,615 2014-12-30 2014-12-31 179110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.9618 dt 29.12.14 Sit Nr 10 Fat Nr. 20 dt 29.12.14 ser 06162020 - Agrement Nr. 2 & Assignment 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 51,711,168 2014-12-29 2014-12-30 176210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 9492/1 dt 26.12.14 Sit Nr. 9 Fat Nr. 18 dt 24.12.14 ser 06162018 - Agrement Nr. 2 & Assignment 1
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) VEGA Durres 462,000 2014-12-19 2014-12-23 26210060982014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006098 DREJT PERGJ DETARE RIPARIM ZYRE NE KULLEN E VROTIMIT
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 82,238,028 2014-12-18 2014-12-22 151410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 8798/1 dt 16.12.14 Sit Nr 23 Fat Nr. 14 dt 9.12.14 ser 06162014 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3676/6 dt 13.07.09 Pagese Diference
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 10,191,246 2014-12-18 2014-12-22 151310060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 8798/1 dt 16.12.14 Sit Nr 23 Fat Nr. 14 dt 9.12.14 ser 06162014 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3676/6 dt 13.07.09 Pagese Diference
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 82,747,591 2014-12-16 2014-12-17 146110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 8636/1 dt 09.12.14 Sit Nr. 16 Fat Nr.12 dt 05.12.14 ser 06162012 Kontrat Nr. 3680/4 dt 07.07.09
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) VEGA Tirane 424,349 2014-12-11 2014-12-12 22610940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e porteve PMI Zona Bregdetare kosto punime porti Sarande kont va 517/1 06.06.2014 fat 11 s 06162011 urdher 10.12.2014
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) VEGA Tirane 530,437 2014-12-11 2014-12-12 22510940202014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksionin e porteve PMI Zona Bregdetare tvsh punime porti Sarande kont va 517/1 06.06.2014 fat 11 s 06162011 urdher 10.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 111,123,903 2014-11-27 2014-12-02 123610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 3300/1 dt 27.11.14 Shkr Nr. 4859/1 Sit 9/2 SHk. 5683/1 dt 27.11.14, Shkr 8220/2 dt 27.11.14 Shkr. 4897/1 dt 27.11.14, , Shkr 5696/1 dt 27.11.14 , Shkr 6333/1 dt 17.11.14 S, Shkr 7532/2 dt 27.11.14
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 43,695,704 2014-11-20 2014-11-20 116210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 8220/1 dt 19.11.14 Sit Nr.11 Fat Nr. 8 dt 12.11.14 ser 06162008 - Agrement Nr. 2 Assignment 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 97,209,436 2014-11-04 2014-11-06 107410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 7532/1 dt 04.11.14 Sit Nr.8 Fat Nr. 6 dt 28.10.14 ser 06162006 - Agrement Nr. 2 Assignment 1
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) VEGA Tirane 2,725,756 2014-11-04 2014-11-04 18910940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare tvsh situac.nr 1 punime civile te mbetura te portit Sarande urdher 03.11.2014 kont ref CW/B.2.d/1 ,517/1 06.06.2014 urdher 03.11.2014 fat 36 s 061622186 miratim i BB 23.05.2014 nj fit 517 04.06.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 81,819,074 2014-10-30 2014-10-31 102410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 7260/1 dt 28.10.14 Sit Nr 22 Fat Nr. 2 dt 21.10.14 ser 06162002 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3676/6 dt 13.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 19,000,000 2014-10-09 2014-10-10 92110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 6642/1 dt 07.10.14 Sit Nr. 15 Fat Nr. 1 dt 01.10.14 ser 06162001 Kontrat Nr. 3680/4 dt 07.07.09
  PIU Menaxhimi i Pastrimit te Zonave Bregdetare (3535) (0000) VEGA Tirane 2,180,605 2014-10-06 2014-10-08 18010940202014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT PMI Zona Bregdetare pagese e pjesshme situac.nr 1 punime civile te mbetura te portit Sarande urdher 310 03.04.2014 kont ref CW/B.2.d/1 ,517/1 06.06.2014 urdher 02.10.2014 fat 36 s 061622186 miratim i BB 23.05.2014 nj fit 517 04.06.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 92,664,919 2014-09-18 2014-09-19 84210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 6333 dt 18.09.14 Sit Nr.7 Fat Nr. 35 dt 17.09.14 ser 06162185 - Agrement Nr. 2 Assignment 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 71,036,308 2014-08-27 2014-08-28 78410060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 5696 dt 21.08.14 Sit Nr.6 Fat Nr. 27 dt 20.08.14 ser 06162178 - Agrement Nr. 2 Assignment 2
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 40,616,316 2014-08-27 2014-08-28 78510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 5683 dt 20.08.14 Sit Nr.6 Fat Nr. 28 dt 20.08.14 ser 06162179 - Agrement Nr. 2 Assignment 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VEGA Tirane 78,210,281 2014-08-01 2014-08-06 69810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4599/1 dt 24.07.14 Sit nr. 21 Fat Nr.18 dt 22.07.14 ser 06162169 Kontrata ne Vazhdim Nr. 3676/6 dt 13.07.09