Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VARAKU E All 112,625,626.00 31 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Xhafzotaj (0707) VARAKU E Durres 682,689 2014-12-26 2014-12-29 32823660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ ASFALTIM RRUGE RADIOSTACIONI
  Komuna Katundi I Ri (0707) VARAKU E Durres 175,246 2014-12-23 2014-12-24 22823680012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 PAGESE 5% RIKONSTRUKSION RRUGE CAKULL FSHATRA
  Bashkia Fushe Kruje (0716) VARAKU E Kruje 1,033,752 2014-12-19 2014-12-23 70921630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 11931789 dt 4.12.2014 nga bashkia f kruje
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) VARAKU E Durres 652,731 2014-12-18 2014-12-19 3310100472014 Tatim mbi fitimin nga subjektet e sektorit privat TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK RIMBURSIM T/FITIM TE 2014 SIPAS SHKR.22636/5
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) VARAKU E Durres 1,311,758 2014-12-18 2014-12-19 3210100472014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK RIMBURSIM TVSH TE 2014 SIPAS SHKR.22636/5
  Komuna Vaqarr (3535) VARAKU E Tirane 3,771,702 2014-12-19 2014-12-19 18228010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Vaqarr ,lik rik rruga Vaqarr,vazhdim urdh prok nr 6 dt 30.06.2014,njoft fit 01.09.2014,kontr 15.09.2014,situac nr 3 dt 16.12.2014,fat nr 94 dt 16.12..2014
  Qarku Durres (0707) VARAKU E Durres 1,685,383 2014-12-17 2014-12-18 28320470012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/CBLLOKIM GARANCIE PER RIK. RR E KENETES
  Komuna Xhafzotaj (0707) VARAKU E Durres 5,549,900 2014-12-11 2014-12-12 30223660012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2366001 KOM XHAFZOTAJ ASFALTIM RRUGE RADIOSTACIONI
  Komuna Vaqarr (3535) VARAKU E Tirane 7,033,435 2014-12-09 2014-12-10 16628010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Vaqarr ,lik rik rruga Vaqarr,vazhdim urdh prok nr 6 dt 30.06.2014,njoft fit 01.09.2014,kontr 15.09.2014,situac nr 2 dt 30.11.2014,fat nr 87 dt 30.11.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) VARAKU E Kruje 193,501 2014-12-05 2014-12-09 67121630012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala sa lik 5% garanci per objektin asfaltim rruga halil nga bashkia fkruje
  Komuna Rashbull (0707) VARAKU E Durres 2,903,775 2014-12-04 2014-12-05 41923650012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK SIT 1 REHABILITIM RRG.CAKULL RRASHBULL FAT 11931784
  Komuna Xhafzotaj (0707) VARAKU E Durres 7,414,750 2014-12-03 2014-12-04 29423660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ ASFALTIM RRUGE "RADIOSTACION"
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) VARAKU E Tirane 823,172 2014-11-25 2014-12-02 119510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.4087 dt 24.06.14 D.P. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 6 Fat nr. 17 Dt 31.12.2012 Ser. 0547967 Kontrata Nr. 1690/5 Dt 10.05.2011
  Komuna Xhafzotaj (0707) VARAKU E Durres 950,000 2014-11-12 2014-11-12 27823660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ PERMIRESIM UJESJELLESI
  Komuna Vaqarr (3535) VARAKU E Tirane 4,366,916 2014-11-06 2014-11-07 14828010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Vaqarr ,lik rik rruga Vaqarr,urdh prok nr 6 dt 30.06.2014,njoft fit 01.09.2014,kontr 15.09.2014,situac nr 1 dt 17.09.2014,fat nr 77 dt 31.10.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) VARAKU E Kruje 2,364,807 2014-11-05 2014-11-06 61321630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 79 dt 31.10.2014 nga bashkia f kruje
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VARAKU E Tirane 3,313,044 2014-10-13 2014-10-14 19210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 143 DT 17.01.2014 FAT NR69 DT 31.07.14 SR 11931769
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) VARAKU E Tirane 2,117,306 2014-10-13 2014-10-14 19110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e rrugeve dytesore dhe lokale,KONT WL REC 143 DT 17.01.2014 FAT NR 61 DT 08.07.2014 SR 11931761
  Komuna Xhafzotaj (0707) VARAKU E Durres 1,639,795 2014-10-03 2014-10-06 24723660012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2366001 KOM XHAFZOTAJ PERMIRESIM UJESJELLESI
  Qarku Durres (0707) VARAKU E Durres 4,558,349 2014-09-12 2014-09-15 19219120470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/RIK. RR. QENDER MANSKURI