Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VALONA KONSTRUKSION All 318,530.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 91,630 2014-12-29 2014-12-30 24910250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) PAGA SIPAS VKM 48 ZYRA E PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 110,000 2014-12-15 2014-12-16 23010250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) PAGA KURSANTESH Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 18,370 2014-12-15 2014-12-16 23210250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) PAGA KURSANTESH Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 18,370 2014-12-15 2014-12-16 23310250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) PAGA KURSANTESH Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 18,370 2014-12-04 2014-12-04 21910250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Sigurime Shoqerore&Shendetesore) SIGURIM NE PUNE Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 18,370 2014-10-17 2014-10-20 17110250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SIGURIM PER AKSIDENT ZYRA E PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 18,370 2014-09-25 2014-09-26 15310250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SIGURIME PER AKSIDENT Z.PUNES 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 18,370 2014-08-20 2014-08-21 12910250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) sig.per aksident ne pune z.punes 1025037
  Zyra e Punes Vlore (3737) VALONA KONSTRUKSION Vlore 6,680 2014-07-24 2014-07-25 10410250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SIGURIME SHOQERORE SHENDETSORE Z.PUNES 1025037
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >