Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All UNIVERS SERVIS All 2,726,028.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ASHR Tirane (3535) UNIVERS SERVIS Tirane 124,428 2014-12-27 2014-12-29 48510130022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ASHR larje rrobash,kontrate nr 78/3 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 278 dt 18.12.2014,seri 18507578
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-12-05 2014-12-09 24410060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTE
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 289,560 2014-12-02 2014-12-03 23610060982014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006098 DREJT PERGJ DETARE RIPARIM SKAFI
  ASHR Tirane (3535) UNIVERS SERVIS Tirane 111,786 2014-11-14 2014-11-14 43510130022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative ASHR LARJE RROBASH Kontr ne vazhdim 78/3 dt. 30.05.2014 fat.259 (18507559) dt. 31.10.2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-11-06 2014-11-07 21610060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPENZIME PASTRIMI TETOR 2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-10-21 2014-10-22 20310060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPENZIME PASTRIMI
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 636,120 2014-10-14 2014-10-15 19110060982014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1006098 DREJT PERGJ DETARE RIPARIM SKAFI
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-09-23 2014-09-24 18010060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI GUSHT 2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 487,920 2014-09-19 2014-09-22 17610060982014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1006098 DREJT PERGJ DETARE RIPARIM SKAFI
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 372,000 2014-09-19 2014-09-22 17710060982014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1006098 DREJT PERGJ DETARE RIPARIM MJETI
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-08-07 2014-08-08 14610060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE SHPENZIME PASTRIMI KORRIK 2014
  ASHR Tirane (3535) UNIVERS SERVIS Tirane 111,786 2014-07-21 2014-07-21 235101300220141 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602,ASHR,larje rrobash,up nr 78 dt 23.05.14,fto 78/1 dt 26.05.14,njof fit 28.05.14,kont nr 78/3 dt 30.05.14,fat nr 190 dt 30.06.2014 sr 14219791
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-07-11 2014-07-14 12410060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI QERSHOR 2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-06-13 2014-06-16 10910060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI MAJ 2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-05-08 2014-05-09 8310060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI
  Bashkia Lezhe (2020) UNIVERS SERVIS Lezhe 166,800 2014-04-04 2014-04-07 16721270012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA LEZHE LIK FAT.153 DT.28.03.2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 41,172 2014-04-07 2014-04-07 5710060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI MARS 2014
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) UNIVERS SERVIS Durres 55,080 2014-03-25 2014-03-26 3910060982014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1006098 DREJT PERGJ DETARE PASTRIM AMBJENTI JANAR SHKURT 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >