Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All UNIVERS - ALB All 865,668,286.00 87 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 3,260,364 2014-12-30 2014-12-31 88810130172014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative DIALIZA SPITALI FIER
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 3,036,284 2014-12-24 2014-12-26 329910130492014 Sherbime te tjera QSUT SHERBIM HEMODIALIZE FAT 122094353 DT 27.11.14 KO 1653/3 DT 01.04.14
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 8,783,936 2014-12-24 2014-12-26 65010131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT Hemodialize Nendor 2014 vazhdim kontr.194/1 dt. 19.03.2014 fat.122094359 dt. 27.11.2014 lista emerore 258 dt.22.04.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 8,705,508 2014-12-24 2014-12-26 276210130492014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ASUT SHERBIM HEMODIALIZE FAT 116484737 DT 30.09.14 KONT 2287/5 DT 20.05.14
  Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 8,940,792 2014-12-24 2014-12-24 86310130172014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Spitali Fier 1013017 Dializa dhjetor 2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 13,131,088 2014-12-22 2014-12-23 330110130492014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale qsut sherbim hemodialize kon 4196/5 dt 30.09.14 fat 122094357 sr 122094357 dt 27.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 15,371,888 2014-12-17 2014-12-23 276410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT SHERBIM HEMODIALZIE KONT 1522/3 DT 01.04.14 FAT 122073172 DT 31.10.14
  Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 12,380,420 2014-12-19 2014-12-22 8111013017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative DIALIZA NENTOR 2014 SPITALI FIER
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 31,404,812 2014-12-17 2014-12-18 275810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT SHERBIM HEMODIALZIE KON 1522/3 DT 01.04.14 AMENDIM 1522/6 DT 04.06.14 FAT 116433037 DT 30.08.14
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,250,820 2014-12-16 2014-12-18 53010131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.116258911 dt. 31.10.2013 akt rakordimi 31.10.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 15,102,992 2014-12-17 2014-12-18 330010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT SHERBIM HEMODIALIZE KONT 1522/3 DT 01.04.147 FAT 122094354 DT 27.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 15,136,604 2014-12-17 2014-12-18 275910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT SHERBIM HEMODIALIZE KONT 1522/3 DT 01.04.14 FAT 116484739 DT 30.09.14
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 11,179,644 2014-12-09 2014-12-10 52810131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.051260(05756718) dt. 31.05.2013 akt rakordimi 31.05.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,725,858 2014-12-09 2014-12-10 52710131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.030661(05756715) dt. 30.04.2013 akt rakordimi 30.04.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 11,262,151 2014-12-09 2014-12-10 53410131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.116279237 dt. 30.11.2013 akt rakordimi 30.11.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,973,378 2014-12-09 2014-12-10 5320131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.116236907 dt. 30.09.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 11,358,408 2014-12-09 2014-12-10 5310131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.116217046 dt. 31.08.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,588,347 2014-12-09 2014-12-10 52910131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.069131(05756725) dt. 30.06.2013 akt rakordimi 01.07.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 11,482,168 2014-12-09 2014-12-10 53310131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.116258911 dt. 31.10.2013 akt rakordimi 31.10.2013
  Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 11,317,155 2014-12-09 2014-12-10 53510131042014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUT sherbim hemodialize vazhdim kontrate 26/1 dt. 25.02.2013 fat.116298794 dt. 31.12.2013 akt rakordimi dt. 31.12.2013