Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE All 264,000.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 48,000 2014-12-29 2014-12-29 16610051132014 Uje 1005113 Q T T B UJE FAT NENTOR- DHJETOR 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-11-07 2014-11-07 13910051132014 Uje UJE TETOR 2014 NR.FAT.197 Q.T.T.B 1005113
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-10-22 2014-10-22 12410051132014 Uje 1005113 Q T T B UJE SHTATOR 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-09-02 2014-09-02 107 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE GUSHT 2014 NR.SERIE11888643
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-08-04 2014-08-05 93 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE KORRIK 2014 FAT 29.07.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-07-08 2014-07-08 84 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE MAJ 2014 NR.SERIE11888623
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-06-06 2014-06-06 67 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE MAJ 2014 NR.SERIE 118888612
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-05-06 2014-05-06 46 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE PRILL 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 12,000 2014-04-02 2014-04-02 29 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE MARS 2014 NR.SERIE 11888595
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 12,000 2014-03-03 2014-03-04 16 1005113 2014 Unspecified 1005113 Q T T B UJE SHKURT 2014 NR.SERIE 11888588
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-02-19 2014-02-19 12 1005113 2014 Unspecified 1005113 Q T T B FAT 114 DAT 24.01.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >