Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK All 77,111,931.00 109 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 302,958 2014-12-16 2014-12-23 149810060542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna ARRSH Shkr.8831 dt 09.12.14 D.P. Vendimi Nr 13 Diference pagese ( Vendimi nr 7). - Vendim Gjygji Detyrim i dt 26.03.13 Vendimi Nr 6011 dt 11.06.12 GjRrGj Tirane, Vendimi Nr. 744 dt 26.03.13 Gj Apelit. Vendimi Nr. 3161
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,248 2014-12-17 2014-12-18 16910051292014 Sherbime te tjera 1005129 A.K.U, shp INTERNET dhjetor 2014, fat 3021 dt 11.12..14, seri 11978256
  Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 263,087 2014-12-09 2014-12-11 11310100792014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA RINAS.lik ft sherb qera amb kv dt 12.3.2013 seri 11978520 dt 12.11.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 51,172 2014-12-09 2014-12-10 46910130482014 Sherbime te tjera ISHP sherbim magzinimi UB474 DT. 03.12.2014 FAT/4451 DT. 03.12.2014 SERI 11978185
  Drejtoria SHIK Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 24,440 2014-12-03 2014-12-03 117410180042014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Drejtoria Shish Lik qera ambjenti urdh 19-8 dt 21.01.2000 kontr vazhd 20.01.2014 fat 2964 dt 14.11.2014 seri 119787049
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 28,977 2014-12-01 2014-12-02 12610161002014 Sherbime te tjera 1016100,Drejt Rajon.per Kuf.dhe Migracionin pagese fature 2791 dt 13.10.14 sr 11978825 shpen pergj me tia
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 28,977 2014-12-01 2014-12-02 12710161002014 Sherbime te tjera 1016100,Drejt Rajon.per Kuf.dhe Migracionin pagese fature 2932 dt 14.11.14 sr 11978017 shpen pergj me tia
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 74,438 2014-11-26 2014-11-27 45710130482014 Sherbime te tjera ISHP sherbim magazinimi,urdher nr 457 /1 dt 26.11.2014 fat.4378(11978112) dt. 25.11.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 121,401 2014-11-24 2014-11-25 44410130482014 Sherbime te tjera ISHP sherbim magazinimi,urdher nr 457 dt 19.11.2014,fat nr 4356 dt 18.11.2014,seri 11978698
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 5,006 2014-11-24 2014-11-25 44510130482014 Sherbime te tjera ISHP sherbim magazinimi,urdher nr 458 dt 19.11.2014,fat nr 4356 dt 08.11.2014,seri 11978688
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 257 2014-11-19 2014-11-20 14810051292014 Sherbime telefonike 1005129 A.K.U, Dega Rajonale, telefoni Rinas muaji tetor 2014 fat nr 960 dt 31.10.2014,seri 11978615 kontr. dt 01.01.2013
  Drejtoria SHIK Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 24,440 2014-11-13 2014-11-13 10710180042014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Drejtoria Shish Lik shp qeraje kontr vazhd 20.01.2014 fat 2824 dt 13.10.2014 seri 11978758 urdh 19-8 dt 15.01.2014 vkm 17 dt 21.01.2000
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,248 2014-11-05 2014-11-06 13410051292014 Sherbime te tjera 1005129 A.K.U, shp INTERNET tetor 2014, fat 960 dt 31.10.14, seri 11978615
  Dogana Rinas (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 263,087 2014-11-04 2014-11-05 10110100792014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA RINAS.lik ft qera ambjenti, seri 11978878 dt 13.10.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 21,736 2014-10-29 2014-10-30 40010130482014 Sherbime te tjera ISHP 602 Sherb magazinim vaksinat,urdher nr 434 dt 29.10.2014,fat nr 4282 dt 28.10.2014 sr 11978716
  Drejtoria Rajonale Tatimore Tirane Vipat (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 2,360,605 2014-10-30 2014-10-30 18610100412014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit DREJT RAJONALE TATIMORE.vipat, rimbursim tvsh koherente sipas kerkeses subjektit
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 15,953 2014-10-28 2014-10-29 39110130482014 Sherbime te tjera 1013048 ISHP SHERBIM MAGAZINIMI Ub 431 DT.27.10.2014 FAT.4268 DT. 22.10.2014 SERI 11978702
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 33,266 2014-10-21 2014-10-22 38910130482014 Sherbime te tjera 1013048 ISHP SHERBIM MAGAZINIMI Ub 403 dt. 10.10.2014 fat.4248(11978982) dt. 10.10.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 11,248 2014-10-20 2014-10-21 12710051292014 Sherbime te tjera 1005129 A.K.U, shp INTERNET tetor 2014, fat 2745 dt 13.10.14, seri 11978879
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 28,977 2014-10-16 2014-10-17 10410161002014 Sherbime te tjera 1016100,Drejt Rajon.per Kuf.dhe Migracionin pagese sherbime te pergjitheshme, ft 2523 dt 12.08.2014 seri 11982906