Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SORI-AL All 353,308,526.00 218 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,289,148 2014-12-30 2014-12-31 29610130602014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME FAT NR 249 DAT 30.12.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) SORI-AL Vlore 3,381,379 2014-12-29 2014-12-30 28610130602014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013060 PSIKIATRI USHQIME FAT NR 249 DAT 30.11.2014
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 23,520 2014-12-29 2014-12-29 35710160222014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM GATIMI USHQIM D.RENDIT 1016022
  Sp. Berati (0202) SORI-AL Berat 473,207 2014-12-26 2014-12-29 73010130642014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat spitali berat lik fat 15.12.2014 sherbim kateringu
  Komisariati i Policise Vlore (3737) SORI-AL Vlore 47,520 2014-12-29 2014-12-29 35010160222014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SHERBIM GATIMI D,RENDIT 1016022
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,046,641 2014-12-24 2014-12-26 56710170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim rivler kontt 117/1 dt 27.1.2014 ,fat nr 257 dt 15.12.2014,seri 15664895akt rakord. dt 15.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 8,588 2014-12-24 2014-12-26 56910170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim rivler kont ,fat nr 32 dt 31.1.2014,seri09246215 vleresim inflacion18.12.2013-31.1.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,385,671 2014-12-23 2014-12-24 75910130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI USHQIME VAZHDIM KONTR.534 DT. 21.08.2014 FAT.221(15664858) DT. 31.10.2014 FH. 10 DT. 31.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 705,775 2014-12-23 2014-12-24 62010131042014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES sherbim ushqimi vazhdim kontr.409 dt. 01.10.2014 fat.243(15664881) dt. 30.11.2014
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 933,193 2014-12-22 2014-12-24 53310130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUOGJ M.GERALDINA, sherbim catering vazhdim kontr. 572/5 dt. 01.07.2014 fat261(15664899) dt. 15.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) SORI-AL Tirane 2,834,206 2014-12-23 2014-12-24 62110131042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES sherbim pastrimi vazhdim kontr.416 dt. 19.10.2014 fat.244(15664882) dt. 30.11.2014
  Materniteti Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,903,771 2014-12-22 2014-12-23 52310130502014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat SUOGJ M.GERALDINA, sherbim catering vazhdim kontr. 572/5 dt. 01.07.2014 fat.239(15664877) dt. 30.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 451,696 2014-12-18 2014-12-19 56410170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602-REP 5001 sherbim ushqimi,kontrate nr 3592/2 dt 08.10.2010 ne vazhdim,fat nr 260 dt 15.12.14 seri 15664898 rakordim 12 dt 15.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 3,246,582 2014-12-15 2014-12-18 53610170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 30.9.13 ft 214 dt 30.9.13 seri 09246089
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 3,997,807 2014-12-15 2014-12-18 53010170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 31.3.13 ft 66 dt 31.3.13 seri000717386
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 1,000,474 2014-12-15 2014-12-18 53710170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 31.10.13 ft 241 dt 31.12.13 seri 09246116
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 6,402,137 2014-12-15 2014-12-18 53310170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 30.6.13 ft 141 dt 30.6.13 seri 09246016
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 2,726,252 2014-12-15 2014-12-18 52910170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 28.2.13 ft 44 dt 28.2.13 seri 00717364
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 6,507,439 2014-12-15 2014-12-18 53410170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 30.7.13 ft 164 dt 31.7.13 seri 09246039
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SORI-AL Tirane 5,797,675 2014-12-15 2014-12-18 53210170812014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat REP 5001 likujdim ushqimi kontr. 2249/1 dt 18.12.2009 ne vazhdim , aneks kontr. 241/1 dt 14.2.2013 akt rakordim 31.5.13 ft 118 dt 31.5.13 seri 00717439