Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SOFIA MYFTARI All 111,200.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Permet (1128) SOFIA MYFTARI Permet 9,900 2014-09-24 2014-09-25 33310130812014 Sherbime te tjera SPITALI FAT NR 24 DT 03.09.2014
  Qendra e Formimit Profesional Gjirokaster (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 10,000 2014-08-18 2014-08-19 11310251042014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1025104 D.R.F.PROFESIONAL MATERIALE PASTRIMI, UP NR 16 DT 01.08.2014, PV DT 01.08.2014, FATURA NR 24 DT 05.08.2014, NR SERIAL 5540269
  Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) SOFIA MYFTARI Tepelene 10,000 2014-05-16 2014-05-19 50/10130462014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes FT NR 23/05.05.2014 D SH P TEPELENE
  Qendra Ekonomike Arsimit (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 42,500 2014-04-24 2014-04-25 4621150032014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Q.EKONOMIKE E ARSIMIT, RIPARIM KOMPJUTERA DHE PRINTER PV FAT NR 17/6627499 DT 13.04.2014
  Komuna Cepo (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 9,500 2014-03-19 2014-03-20 2224500012014 Kancelari 2450001 KOMUNA CEPO kancelari , up dt 13/11/2013, pv, ft nr 27 dt 18/11/2013
  Komuna Qender (1134) SOFIA MYFTARI Tepelene 9,800 2014-03-18 2014-03-19 51/27800012014 Kancelari FT NR 23/26.10.2013 KOMUNA QENDER
  Komuna Qender (1134) SOFIA MYFTARI Tepelene 9,500 2014-03-18 2014-03-19 50/27800012014 Kancelari FT NR 7/06.03.2014 KOMUNA QENDER
  Nd-ja Komunale Banesa (1111) SOFIA MYFTARI Gjirokaster 10,000 2014-03-06 2014-03-06 4021150082014 Unspecified 2115008 ND.KOMUNAE BANESA , SHPENZIME GJELBERIMI, FATURA NR 49/1, SERIA 6627474
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >