Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SINTEZA CO All 68,942,343.00 226 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 13,176 2014-12-30 2014-12-31 21510290242014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA E RRETHIT KRUJEN LIK I FATURES ME NR 2458 DT 29.12.2014
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) SINTEZA CO Tirane 120,000 2014-12-30 2014-12-31 44610280012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602, Prokuroria Pergjithshme ,RIP, PV EMERGJENCE 23/12/14,FAT 2468 D 30/12/14 S 13679668
  Gjykata e rrethit Lezhe (2020) SINTEZA CO Lezhe 58,800 2014-12-30 2014-12-31 16910290272014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 2452 DT 26.12.2014
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SINTEZA CO Tirane 187,250 2014-12-30 2014-12-31 95510120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012001, MIN KLUTURES, Blerje printera UP 60 dt.13.10.14kont.5977 dt.22.12.14 ft.2420 dt.22.12.14 seri 13679620 fh 11 dt.22.12.14 marrje dorezim 22.12.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SINTEZA CO Tirane 4,454 2014-12-30 2014-12-31 95610120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1012001, mk MIN KLUTURES, Blerje UPS UP 60 dt.13.10.14 akt lidhje kont.60/8 dt.10.12.14 oferte 06.11.14 kont.5976 dt.22.12.14 ft.2421 dt.22.12.14 seri 13679621 fh 12 dt.22.12.14 fit.09.12.14
  Inspektoriati Qendror (3535) SINTEZA CO Tirane 224,400 2014-12-30 2014-12-31 19210870112014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik INSP QENDR lik laptop,,urdh prok nr 26 dt 16.10.2014,proc verb dt 24.12.2014,fat 2451dt 26.12.2014,seri 13679651,fl hyr nr 31 dt 26.12.2014.
  Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) SINTEZA CO Kavaje 34,800 2014-12-29 2014-12-30 22810280112014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave PROKURORIA LIKUIDIM RIPARIM FOTOKOPJE FAT 2455 DT 29.12.2014 UP 40 DT 24.12.2014
  Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) SINTEZA CO Tirane 355,664 2014-12-29 2014-12-30 19610140472014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri D.P.Permbarimit blerje pajisje komp aut nr 60/10 dt 10.12.2014 kont 1751/1 dt 19.12.2014 fat nr 2426 dt 23.12.14 sr 13679626 fh nr 8 dt 23.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SINTEZA CO Tirane 103,831 2014-12-29 2014-12-30 118910100772014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl print kv dt 19.12.2014, seri 143679616 dt 22.12.2014, fh dt 22.12.2014
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) SINTEZA CO Tirane 42,000 2014-12-29 2014-12-30 44710280012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602, Prokuroria Pergjithshme rip, pv emergjence 23/12/14,fat 2428 d 23/12/14 s 13679628
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SINTEZA CO Tirane 370,020 2014-12-29 2014-12-30 118810100772014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl print kv dt 19.12.2014, seri 143679610 dt 22.12.2014, fh dt 22.12.2014
  Drejtoria e Mbikqyrjes se Sherbimit te Proves (3535) SINTEZA CO Tirane 87,840 2014-12-30 2014-12-30 44310141002014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Drejt. Sherbit te Proves Blerje pajisje zyre,up nr 29 dt 11.12.2014 fto dt 11.12.14 njof fit 19.12.2014,fat nr 2397 dt 19.12.2014 sr 13679597 fh nr 28 dt 19.12.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) SINTEZA CO Tirane 216,720 2014-12-28 2014-12-29 58210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje Ministria shendetesise paisje zyre Up. 13/24 dt. 09.12.2014 njft. 09.12.2014 fat.2329 dt. 12.12.2014 (13679529) fh. 25 dt. 12.12.2014 pvmd dt. 12.12.2014
  Komuna Kashar (3535) SINTEZA CO Tirane 98,400 2014-12-28 2014-12-29 44028090012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Komuna Kashar Lik riparim fotokopje up 38 dt 09.10.2014 pv 13.10.2014 fat 1883 dt 14.10.2014
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) SINTEZA CO Elbasan 66,815 2014-12-26 2014-12-29 46410160622014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Prefektura paisje zyre
  Departamenti i Administrates Publike (3535) SINTEZA CO Tirane 445,200 2014-12-29 2014-12-29 13110870152014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik DEP ADMIN PUBLIKE lik gjenerim dokument ,urdh prok nr 2548 dt 25.09.2014,ftezse 30.09.2014,njoft fit 30.09.2014,kontr 3.10.2014,fat 2534 dt 20.11.2014 seri 0740/8034
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SINTEZA CO Tirane 931,897 2014-12-28 2014-12-29 111910100392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1010039 DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft bl printera up dt 13.10.2014, nj fit dt 9.12.2014, kontr dt 19.12.2014, seri 13679622 dt 23.12.2014, fh dt 23.12.2014
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) SINTEZA CO Tirane 23,472 2014-12-29 2014-12-29 31510940162014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri AKPT f zjarri aut 10.12.14 k 17.12.14 fat 17.12.2014 fh 17.12.14
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) SINTEZA CO Librazhd 70,200 2014-12-26 2014-12-29 13210100212014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave THESARI LB,LIK.FAT.NR.2431 DT:23.12.2014 SHPENZIME PËR MIRËMBAJTJEN E PAISJEVE TË ZYRAVE
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) SINTEZA CO Tirane 109,718 2014-12-26 2014-12-26 31110160722014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Prefektura e Qarkut Tirane pagese blerje paije kontr 6691/1 dt 8.8.14, autorizim 60/7 dt 10.12.14, up60 dt 13.10.14, ft 2412 dt 22.12.14, sr 13679612 fh 33 dt 22.12.14,