Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SIGAL LIFE All 790,963.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SIGAL LIFE Tirane 350,000 2014-10-22 2014-10-22 23810160092014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese siguracione sjk, ne grup viti 2014, up 17 dt 14.4.14, fitues 17/3 dt 24.6.14, kontr 23 dt 13.8.14, ft 31 dt 7.8.14seri 07097831
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SIGAL LIFE Tirane 2,550 2014-10-14 2014-10-15 16510290012014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme ZABGJ Police sig up 18 dt 02.10.2014 njoft fit 13.10.2014 kontr 525 dt 07.10.2014 fat 36 dt 07.10.2014
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SIGAL LIFE Tirane 3,337 2014-08-13 2014-08-13 13110290012014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme ZABGJ polic sig urdh 13 dt 16.7.14 njf 4.8.14 kontr 406/1 dt 30.7.14 ft 29 dt 4.8.14 s 07097829
  Njesia e transportit mjeksesor me helikoptere (3535) SIGAL LIFE Tirane 354,996 2014-08-11 2014-08-12 15510130582014 Sherbime te tjera NJ.T.M.Helikoptereve Sigurim jete Up.17 dt.14.04.2014 njft.17/3 dt.24.06.2014 kontrate 170 dt.07.08.2014 fat, 32 dt.07.08.2014 seria 07097832
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SIGAL LIFE Tirane 80,080 2014-07-09 2014-07-09 10210290012014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme ZABGJ sigurim shendeti,up nr 6 d t12.05.2014,njoftim fituesi nr 295 dt 10.06.2014,kontrate nr 321/1 dt 25.06.2014,fat nr 17 dt 26.06.2014,seri 07097817
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >