Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SEJAT BIHUCI All 462,529.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SEJAT BIHUCI Gjirokaster 62,416 2014-12-23 2014-12-24 42810110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES DHJETOR 2014 FAT NR 62 DT 17.12.2014 NR SER 5845713 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 500 DT 09.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SEJAT BIHUCI Gjirokaster 73,018 2014-12-04 2014-12-05 40010110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES NENTOR 2014 FAT NR 57 DT 03.12.2014 NR SER 5845708 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 500 DT 09.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SEJAT BIHUCI Gjirokaster 124,517 2014-10-29 2014-10-31 33810110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES SHTATOR TETOR 2014 FAT NR45 DT 28.10.2014 NR SER 5845700 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 500 DT 09.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SEJAT BIHUCI Gjirokaster 57,057 2014-07-17 2014-07-18 23910110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES QERSHOR 2014 FAT NR 29 DT 02.07..2014 NR SER 5845679 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 500 DT 09.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SEJAT BIHUCI Gjirokaster 82,593 2014-06-20 2014-06-20 19110110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES MAJ 2014 FAT NR 26 DT 17.06..2014 NR SER 5845676 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 500 DT 09.04.2014
  Drejtoria Arsimore Gjirokaster (1111) SEJAT BIHUCI Gjirokaster 62,928 2014-05-29 2014-05-29 15310110112014 Udhetim i brendshem 1011011 DAR GJIROKASTER TRANSPORT MESUES PRILL 2014 FAT NR 19 DT 21.05.2014 NR SER 5845669 UP NR 83 DT 24.02.2014 NJOFT FITUES KERKES PROPOZ NJOFTIM LIDHJE KONTR AKTRAKORDIM KONTR 500 DT 09.04.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >