Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All RUSLLAN RUSHIT BEBO All 641,172.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale AKU Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 119,760 2014-12-24 2014-12-26 19110051212014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1005121 0707 A K U 1005121 LIK FAT 475 DT 17.12.2014
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 40,800 2014-07-15 2014-07-16 14010050072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE E BUJQESISE 1005007 LIK BLERJE MATERIALE
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RUSLLAN RUSHIT BEBO Tirane 179,400 2014-07-10 2014-07-10 29210150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME skele up 22 dt 27.05.14 ftese oferte 22/1 dt 27.05.14 fat 205 dt 12.06.14 sr 12352180 fh 5 dt 13.06.14
  Klubi I Shumesporteve (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 59,400 2014-06-02 2014-06-02 8521070092014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE TEUTA LIK MATER.PISHINE
  Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 9,996 2014-05-28 2014-05-29 9110050072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE E BUJQESISE 1005007 LIK FAT 175 23.05.2014
  Ndermarrja Rruga (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 26,400 2014-05-27 2014-05-28 7321070142014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. JELEKE / NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014/ TDO 0707/
  Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 181,200 2014-05-22 2014-05-22 11821070132014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 0707 ND/JA SHERBIMIT KOMUNAL LIK FAT 35 DT 2.5.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 7,500 2014-04-11 2014-04-14 15210170312014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
  Ndermarrja Rruga (0707) RUSLLAN RUSHIT BEBO Durres 16,716 2014-04-08 2014-04-09 4721070142014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PJESE HIDRAULIKE/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014/ TDO 0707/
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >