Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All RIVIERA / TIRANE (J66903244D) All 131,600,104.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 3,623,816 2014-12-29 2014-12-30 123921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane 5% GARANCI LANA -MATERNITET SHKRESA 10803/2 DT 29.09.14 KONT 5173 DT 27.05.08 PV 13.08.14 PV KOLAD 21.06.12
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Unspecified 38,256,494 2014-12-18 2014-12-24 1537110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr 9129/1 dt 17.12.14 Sit 25 dt 16.12.14 ser 12973125 Kontrata Nr 4021/6 dt 24.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 38,256,494 2014-12-18 2014-12-24 1537110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr 9129/1 dt 17.12.14 Sit 25 dt 16.12.14 ser 12973125 Kontrata Nr 4021/6 dt 24.06.2009
  Zyra e Punes Vlore (3737) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Vlore 40,915 2014-12-04 2014-12-04 21810250372014 Elektricitet PAGES ENERGJIE ZYRAT Z.PUNES 1025037
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 396,931 2014-10-08 2014-10-08 14810560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 23 dt 20.08.2010,fat nr 35 DT 24.06.2014 SR 12973085
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 1,637,787 2014-10-06 2014-10-06 14110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 32 dt 20.08.2010,fat nr 33 dt 17.06.2014 sr 12973083 sit dt 16.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Gjirokaster 1,119,240 2014-07-29 2014-08-04 33110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIRMB.AKSI ERSEKE/CARSHOVE, SIT NR 6 LISTA 2 DHE 3, KONTRATE 24.12.2013, FATURA NR 42 DT 15.07.2014, SERIA 12973092
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 22,094,568 2014-07-21 2014-07-24 61410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr 4745/1 Dt 17.07.14. Sit 8 fat Nr 43 dt 15.07.14 Ser 12973093 Kontrata Nr 4021/6 dt 24.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Tirane 13,437,179 2014-07-21 2014-07-22 62910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr 4817/1 dt 18.07.14 Sit 9 fat Nr 39 dt 15.07.14 ser 121973089 Kontrata Nr 4021/6 dt 24.06.2009
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Gjirokaster 1,119,240 2014-06-13 2014-06-17 26110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5806 mirembajtje performance aksi erseke carcoveke fat nr 32 dt 06.06.2014 seria 12973082 kontrate 24.12.2013 situacion nr 5 lista 2.3
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Gjirokaster 1,119,240 2014-06-05 2014-06-10 22910060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5740 MIREMBAJTJE RUTINE ERSEKE COROVODE KONTRATE 23.012.2014 FAT NR 29 DT 07.05.2014 SITUACION NR 4 LISTA 2.3
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Gjirokaster 2,358,600 2014-04-25 2014-04-28 16210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5518 dhe fat nr 25 dt 07.04.2014 nr serie 12973075 sit pjesor nr 3 kontrate dt 23.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Gjirokaster 3,162,696 2014-04-10 2014-04-10 13610060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER miremb.ERSEKE/CARCOVE, KONTRATE 23/12/2013, SIT NR 2 LISTA 2,3,4,KONTRATE 23.12.2013, NR SERIAL 129730072
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) RIVIERA / TIRANE (J66903244D) Gjirokaster 4,976,904 2014-03-11 2014-03-12 6810060672014 Unspecified 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER pagese ub 5357, AKSI ERSEKE/CARSHOVE, NR SERIAL 12973069 DT 19/02/2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >