Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REZART ISUFI All 201,000.00 16 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 1,000 2014-12-11 2014-12-12 65021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087374 dt.30.06.2014,urdheri nr.143 dt.26.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087376 dt.26.05.2014,urdheri nr.101 dt.09.05.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087304 dt.22.10.2014,urdheri nr.189/2 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-10 2014-12-12 61421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7087371 dt.22.04.2014,urdheri nr.84 dt.04.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 3,000 2014-12-10 2014-12-12 60521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7087306 dt.06.11.2014,urdheri nr.209 dt.31.10.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 62921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087390 dt.21.08.2014,urdheri nr.177 dt.11.08.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 3,000 2014-12-11 2014-12-12 62421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087386 dt.24.07.2014,urdheri nr.163 dt.21.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65921290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087303 dt.22.10.2014,urdheri nr.189/1 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 65521290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087385 dt.10.07.2014,urdheri nr.145 dt.27.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 1,000 2014-12-10 2014-12-12 62021290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.fat.nr.7087380 dt.10.06.2014,urdheri nr.120 dt.06.06.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 5,000 2014-12-11 2014-12-12 63421290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087392 dt.17.09.2014,urdheri nr.189 dt.10.09.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 2,000 2014-12-11 2014-12-12 64621290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001Bashkia Lu lik.Shpenzime televizive fat.nr.7087388 dt.01.08.2014,urdheri nr.167/1 dt.24.07.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 50,000 2014-05-22 2014-05-23 27121290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia lushnje shpenzime televizive fat.7087372,dt.22.04.2014,kontr.1482 dt.17.04.2014,urdheri nr.93 dt.15.04.2014
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 8,000 2014-05-08 2014-05-09 23821290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia lushnje shpenzime televizive fat.7087361,dt.11.01.2014,kontr.378/1 dt.06.02.2014.
  Komuna Grabian (0922) REZART ISUFI Lushnje 60,000 2014-03-17 2014-03-24 2926120012014 Sherbime te printimit dhe publikimit KOM.GRABIAN fat.13 dt.18.02.2014 nr.7087365
  Bashkia Lushnje (0922) REZART ISUFI Lushnje 47,000 2013-12-30 2014-01-08 64821290012013 Unspecified BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM TELEVIZIV SIPAS FATURAVE DHE DOKUMENTACIONIT PERKATES PRILL,MAJ,TETOR 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >