Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All R & T All 42,684,396.00 17 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 2,100,228 2014-12-30 2014-12-31 120510100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft mirmb pajisje kv dt 15.8.2014, seri 09638116 dt 19.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 150,000 2014-12-29 2014-12-30 118510100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft rip gjeneratore form emergjent dt 18.12.2014, seri 09638114 dt 18.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 7,303,836 2014-12-29 2014-12-30 118410100772014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft rikonstruksion godine up dt 17.11.2014, nj fit dt 10.12.2014, kontr dt 16.12.2014,seri 09638117 dt 22.12.2014,procesverbal marrje ne dorzim dt 22.12.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 1,693,672 2014-12-26 2014-12-29 31310051112014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ISUV TVSH e IPA 2010 "Ndertim laboratori veterinar",Situac dt 1/7/14,reference europe Aid 133862/l/wks/al,Fat 298 d 20/12/14 s 05269298,KON vazhdim 2013/314-937
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 861,744 2014-12-24 2014-12-26 116310100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010077 DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft per mirmb pajisjeve te kontrollit kv dt 15.8.2014, seri 09638115 dt 19.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 1,859,340 2014-12-11 2014-12-12 109110100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft rip pajisje up dt 17.7.2014, nj fit dt 18.8.2014, kontr dt 27.11.2014, seri 15506751 dt 2.12.2014,
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 3,886,800 2014-10-31 2014-10-31 95810100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft mirmb sist kv dt 15.8.2014, seri 05269285 dt 17.9.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 581,400 2014-10-27 2014-10-28 94910100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft mirmb pajisje te lendeve radioaktive up dt 17.7.2014, kontr dt 15.8.2014, seri 05269290 dt 13.10.2014,
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) R & T Tirane 1,056,084 2014-10-27 2014-10-28 95010100772014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft mirmb pajisje kontrolli up dt 17.7.2014, kontr dt 15.8.2014, seri 05269291 dt 13.10.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) R & T Tirane 441,551 2014-10-17 2014-10-20 20410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 5.8.14,FAT NR 944 DT 28.08.14 SR 05269944
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 1,521,509 2014-09-02 2014-09-03 17610051112014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore ISUV ,tvsh pjesore,kontr 2013/314-937,fat 942 d 31/7/14 s 05269942
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 4,000,000 2014-08-07 2014-08-08 16210051112014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ISUV TVSH e IPA 2010 "Ndertim laboratori veterinar",Situac dt 1/7/14,reference europe Aid 133862/l/wks/al,Fat 942 D 31/7/14 S 05269942,KON vazhdim 2013/314-937
  Bashkia Tirana (3535) R & T Tirane 5,711,225 2014-06-24 2014-06-25 473210100121014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane rikualifikim urban blloku 61/1 sit perf shkr 9318 24.09.2013 fat 05269251 01.06.2013 skt kolsud 26.05.2013
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 2,477,446 2014-05-16 2014-05-19 8310051112014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ISUV TVSH e IPA 2010 "Ndertim laboratori veterinar",Situac dt 18.3.14,reference europe Aid 133862/l/wks/al,Fat 265 dt 05.03.14,S 05269265,vazhdim fat e pjesshme
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) R & T Tirane 1,039,561 2014-05-06 2014-05-07 9810120602014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 1012060, IMK, pagese 5% garancie punimesh Mauzeoleumit nenes mbret, urdher tit 998 dt 18.11.2012, akti marjes dorezim 616 dt 16.04.14, kontr 780 dt 25.09.12, urdher tit 669 dt 29.04.2014
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 4,000,000 2014-04-03 2014-04-04 60100511120141 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore ISUV 231,TVSH,KONTR 2013/314-937,SIT 18/3/14,dif.FAT 265 D 5/3/14 S 05269265
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) R & T Tirane 4,000,000 2014-03-24 2014-03-25 51100511120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore ISUV 231,TVSH,KONTR 2013/314-937,SIT 18/3/14,FAT 265 D 5/3/14 S 05269265
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >