Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" All 1,764,000.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Tirane 1,260,000 2014-12-29 2014-12-29 128521010012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Tirane PROJEKT PER BARZI GJINORE UP 13932 DT 17.10.14 PV 05.12.14 KO 139321/15 TD 15.12.14 FAT 7228008 DT 18.12.14
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 210,000 2014-12-12 2014-12-12 64621070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIM SHERBIMPSIKOLOGJIK PROJEKT PNUD
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 42,000 2014-11-07 2014-11-07 54821070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES PAGESE PROJEKTE SOCIALE LIK FAT NR 717559.7177712397.71751149.717106709.71692083.717309338.DT 30.06.2014
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 210,000 2014-03-25 2014-03-26 12621070012014 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME SHERBIM PSIKOLOGJIK PROJEKT (PNUD)
  Bashkia Durres (0707) QZHK "SOT PER TE ARDHMEN" Durres 42,000 2014-03-19 2014-03-19 12021070012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME TE LINJES TELEFONIKE (PNUD) FAT NR 113157142.113852200.114144720.114172336.114199639.116091451
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >