Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PLUS COMMUNICATION All 348,887,801.00 886 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 46,866 2014-12-30 2014-12-31 15421011562014 Paga baze Nderm Punet nr 3 lik ndalese telefoni fat 119358589 dt 01.10.14 + 119366285 dt 01.11.14
  Bashkia Durres (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 40,344 2014-12-30 2014-12-31 69821070012014 Sherbime telefonike 2107001 BASHKIA DURRESFAT TEL CEL PLUS NENTOR 2014 FAT NR 119377721 DT 01.12.2014
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) PLUS COMMUNICATION Elbasan 46,892 2014-12-30 2014-12-31 19010940052014 Te tjera paga me kontrate Telefon Aluizni Elbasan
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 36,858 2014-12-29 2014-12-30 75610040012014 Paga baze 600 MZHETS telefon,kodi 44071,fat Gusht,Tetor 2014,seri 119346524,119371070
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 2,311 2014-12-29 2014-12-30 24421350022014 Paga baze TEL.C. F.NENTOR 2014 P.GJELBERIMI
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1128) PLUS COMMUNICATION Permet 1,898 2014-12-29 2014-12-30 24521350022014 Paga baze TEL.C. F.NENTOR 2014 P.GJELBERIMI
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Berat PLUS COMMUNICATION Berat 4,553 2014-12-26 2014-12-29 11010260622014 Paga baze Inspektoriati i Mjedisit 1026062,likujdim klienti 278365 Nentor 2014
  Komuna Shushice (3737) PLUS COMMUNICATION Vlore 6,543 2014-12-26 2014-12-29 23028410012014 Sherbime telefonike TELEFON NENTOR NR.SERIE 119384722 K.SHUSHICE 2841001
  Mini Bashkia 6 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 34,461 2014-12-28 2014-12-29 33021011402014 Sherbime telefonike Min Bashk Nr 6 Lik telefon fat 19376569
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 158,526 2014-12-24 2014-12-26 26510170882014 Sherbime telefonike 602-REP 6640 telefon, kodi 6936 perdoruesi 43185 ft 116813481/116834011/116870610/119346249/119359410/119373269
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 480 2014-12-25 2014-12-26 52510130012014 Sherbime telefonike Ministria shendetesise TELEFON PLUS FAT DT.30.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 110,036 2014-12-23 2014-12-24 26610170882014 Sherbime telefonike 602-REP 6640 telefon, kodi 6936 perdoruesi 43185 ft 116810131d 1.2.14, 116913444 dt 1.8.14, 119345851 dt 1.9.14, 119374867 dt 1.11.14
  Drejtoria Arsimore rrethit Tirane (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 321,571 2014-12-19 2014-12-23 27910110362014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1011036 DAR QARKU page telef kodi 7770
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 1,572 2014-12-22 2014-12-23 21510161102014 Sherbime telefonike 1016110,Sherbimi Kontrollit te Brend. pagese telefon kontrate 1125 dt 22.5.14, ft 4100012342 dt 30.11.14, sr 119523180
  Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 58,221 2014-12-19 2014-12-23 42810930052014 Sherbime telefonike 602 SHGJSH karburant,telefon,kodi 22091,fat dt 30.11.2014,seri 119386119
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) PLUS COMMUNICATION Vlore 43,650 2014-12-22 2014-12-23 27810130602014 Shtese page per funksionin 1013060 PSIKIATRI TEL PLUS 2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) PLUS COMMUNICATION Durres 33,362 2014-12-19 2014-12-22 69410170312014 Sherbime telefonike 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME TELEFONI NENTOR 2014
  Avokati i Shtetit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 54,335 2014-12-19 2014-12-19 37710140582014 Paga baze Avokatura e Shtetit Shp telefon fat 119384526 kod 7802
  Universiteti i Tiranes (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 66,703 2014-12-16 2014-12-19 35510110392014 Sherbime telefonike UT Rektorati 1227468 pv 5.11.2013 buletin APP 30.9.13 TELEFON FAT NENTOR 2014 KL 33655,59098,33656,33657,
  Presidenca (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 49,408 2014-12-18 2014-12-19 55210010012014 Sherbime telefonike Presidenca lik telefoni nentor 2014 kont.8418