Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PIRRO VERUSHI All 1,988,975.00 35 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 11,600 2014-12-24 2014-12-26 12721140082014 Kancelari 2114008 Fat.nr.107 dt:19.12.2014 nga Komunale Banesa
  Komuna Tunje (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 78,000 2014-12-17 2014-12-18 27924360012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2436001 Sa paguar fat.nr.106 dt:16.12.2014 nga Komuna Tunje
  Sp. Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 180,000 2014-12-12 2014-12-12 45710130692014 Blerje dokumentacioni 1013069 Sa paguar faturen nr.103.date 14.11.2014 nga Spitali Gramsh
  Komuna Skenderbeg (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 85,000 2014-12-10 2014-12-11 20324330012014 Shpenzime per pritje e percjellje 2433001 Sa paguar fat.nr.98 dt:01.12.2014 nga Komuna Skenderbegas
  Dega e Thesarit Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 14,000 2014-12-04 2014-12-05 12010100102014 Kancelari 1010010 Sa pagur fat.nr.102 dt:04.12.2014 nga Dega e Thesarit Gramsh
  Komuna Pishaj (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 20,800 2014-11-26 2014-11-27 49624300012014 Kancelari 2430001 Sa paguar fat.nr80 dt:23.10.2014 nga Komuna Pishaj
  Komuna Sult (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 32,000 2014-11-18 2014-11-19 16624370012014 Kancelari 2437001 Sa paguar fat.nr.89 dt:04.11.2014 nga Komuna Sult
  Komuna Kukur (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 180,000 2014-11-11 2014-11-12 23024320012014 Kancelari 2432001 Sa paguar fat.nr.85 dt:07.11.2014 nga Komuna Kukur
  Komuna Sult (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 20,000 2014-10-30 2014-10-30 15624370012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2437001 Sa paguar fat.nr.30 dt:19.08.2014 nga Komuna Sult
  Komuna Kukur (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 50,000 2014-10-13 2014-10-13 20424320012014 Libra dhe publikime profesionale 2432001 Sa paguar fat.nr.78 dt:01.10.2014 nga Komuna Kukur
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 23,400 2014-10-03 2014-10-03 60121140012014 Kancelari 2114001 Sa paguar fat.nr.42 dt:05.06.2012 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 21,715 2014-10-03 2014-10-03 60221140012014 Kancelari 2114001 Sa paguar fat.nr.69 dt:27.10.2011 nga Bashkia Gramsh
  Komuna Pishaj (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 20,200 2014-09-29 2014-09-29 41324300012014 Kancelari 2430001 Sa paguar fat.nr.118 dt:01.11.2013 nga Komuna Pishaj
  Komuna Sult (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 20,000 2014-09-09 2014-09-09 12824370012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Sa paguar fat.nr.30 dt:19.08.2014 nga Komuna Sult
  Nd-ja Komunale Banesa (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 54,000 2014-07-30 2014-07-31 8521140082014 Kancelari Sa paguar fat.nr.71 dt:29.07.2014 nga Komunale Banesa Gramsh
  Komuna Porocan (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 40,000 2014-07-15 2014-07-16 8724340012014 Libra dhe publikime profesionale Sa paguar fat.nr.70 dt:01.07.2014 nga Komuna Poroçan
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 58,000 2014-07-08 2014-07-09 44921140012014 Kancelari Sa paguar fat.nr.56 dt:13.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Bashkia Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 8,000 2014-07-08 2014-07-09 45521140012014 Kancelari Sa paguar fat.nr.56 dt:13.06.2014 nga Bashkia Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 13,500 2014-06-26 2014-06-27 20310130692014 Kancelari Sa paguar faturen nr.0006775.date 30.05.2014 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) PIRRO VERUSHI Gramsh 9,900 2014-06-26 2014-06-27 20410130692014 Kancelari Sa paguar faturen nr.0006774.date 16.06.2014 nga Spitali Gramsh