Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PIRRO OIL All 117,980.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Korçe (1515) PIRRO OIL Korçe 34,680 2014-12-15 2014-12-16 32920150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri K QARKUT FAT 196 DT 27.11.2014 BLERJE BATERI PER MAKINA
  Prokurori Apeli Korce (1515) PIRRO OIL Korçe 13,200 2014-11-24 2014-11-25 15410280332014 Karburant dhe vaj PROKURORIA E APELIT KORCE PJESE KEMBIMI LIK FAT NR.189 DT.21.11.2014
  Prokurori Apeli Korce (1515) PIRRO OIL Korçe 28,200 2014-10-28 2014-10-29 13710280332014 Shpenzime te tjera transporti PROKURORIA E APELIT KORCE PJESE KEEMBIMI LIIK FAT NR.138 DT.28.10.2014
  Prokurori Apeli Korce (1515) PIRRO OIL Korçe 15,500 2014-06-10 2014-06-11 7610280332014 Karburant dhe vaj PROKURORIA E APELIT KORCE PJESE KEMBIMI LIK FAT NR.48 DT.06.06.2014
  Prokurori Apeli Korce (1515) PIRRO OIL Korçe 26,400 2014-03-05 2014-03-06 2910280332014 Unspecified PROKURORIA E APELIT KORCE PJESE KEMBIMI FAT NR.48 DT 03.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >